X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Test określi ryzyko utraty przeszczepionej nerki

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2018 20:04
Jednym z najważniejszych wyzwań współczesnej nauki i medycyny jest poznanie genetycznego podłoża różnych chorób oraz zaproponowanie metod, które ułatwiłyby dobrą ich diagnostykę i określenie stopnia ryzyka zachorowania na te schorzenia.
Audio
  • Test określi ryzyko utraty przeszczepionej nerki (Eureka/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay/dom publ.

Opracowaniem testu umożliwiającego określenie ryzyka utraty przeszczepionej nerki u pacjentów z mikroangiopatiami zakrzepowymi zajmuje się w swych badaniach gość audycji "Eureka" dr hab. Anna Wójcicka ze spółki Warsaw Genomics, laureatka programu TEAM TECH.

Jak wyjaśniła gość radiowej Jedynki, mikroangiopatie zakrzepowe to są uszkodzenia, które dotykają małe naczynka, zlokalizowane na końcach dużych tętnic. - One zapewniają naszym organom właściwe ukrwienie i dzięki temu - właściwe funkcjonowanie. Jeżeli dojdzie do zakrzepów, to mamy utrudnione krążenie krwi i te narządy ulegają uszkodzeniu - wskazała.

Dlaczego dochodzi do tych zakrzepów? - Tak się dzieje głównie dlatego, że u pacjentów uruchamia się niewłaściwe działanie układu odpornościowego (...) Jest wśród nas sporo osób, które mają specyficzne uszkodzenia w genach, które zwiększają ryzyko zachorowania na mikroangiopatie zakrzepowe - powiedziała dr hab. Wójcicka.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: "Eureka"

Prowadzi: Krzysztof Michalski

Gość: dr hab. Anna Wójcicka (spółka Warsaw Genomics, laureatka programu TEAM TECH)

Data emisji: 8.01.2018

Godzina emisji: 19.09

kk


 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Józef Piłsudski planował atak na Niemcy

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2017 19:19
We wtorek 5 grudnia przypada 150 rocznica urodzin jednego z najwybitniejszych Polaków XX stulecia - marszałka Józefa Piłsudskiego. Czy już wszystko o nim wiemy?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"W ciągu najbliższych lat podwoi się liczba zachorowań na raka"

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2018 19:55
Według najnowszych danych Światowej Organizacji Zdrowia to rak ma być głównym zabójcą ludzi w XXI wieku. "To kwestia już kilku najbliższych lat" - przewiduje prezes Polskiej Unii Onkologii doktor Janusz Meder.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fascynujące odkrycia astronomiczne w 2017

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2018 12:12
W audycji "Eureka extra" rozmawialiśmy z prof. Kazimierzem Stępniem o największych odkryciach astronomicznych i astrofizycznych ostatnich kilkunastu miesięcy.
rozwiń zwiń