X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Oddział Badań Wczesnych Faz pracuje nad lekami dla pacjentów z nowotworem

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2018 19:51
Oddział Badań Wczesnych Faz to pierwsza tego typu placówka w Polsce. Powstała w 2017 roku w Centrum Onkologii Instytutu Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie. 
Audio
  • Prof. Iwona Ługowska o pracy Oddziału Badań Wczesnych Faz (Wieczór odkrywców/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/domena publiczna

Oddział Badań Wczesnych Faz przeznaczony jest dla pacjentów onkologicznych, którzy uczestniczą w badaniach. Kilka dni temu odbyła się konferencja, na której podsumowano osiągnięcia Oddziału Badań Wczesnych Faz. Dyskutowano między innymi o nowych terapiach lekowych i dostępie do nich polskich pacjentów.

Trudno wyobrazić sobie rozwój współczesnej medycyny bez badań klinicznych i pracy uczonych nad nowymi cząstkami terapeutycznymi bez potwierdzenia, że nowy lek, który trafia do szpitali i aptek jest bezpieczny i skuteczny w walce z daną chorobą. O pracy polskich lekarzy i naukowców nad nowymi lekami, a także o korzyściach klinicznych dla pacjentów, płynących z uczestnictwa w badaniu, i o efektach rocznej działalności placówki opowiedziała w audycji Iwona Ługowska, kierownik placówki.

- Badania kliniczne służą przede wszystkim rozwojowi nowych terapii. W przypadku onkologii te badania służą i pacjentom. Badania kliniczne dzielą się na trzy fazy. W fazie pierwszej, kiedy po raz pierwszy podajemy lek pacjentowi, te badania są ukierunkowane przede wszystkim na bezpieczeńśtwo - powiedziała prof. Iwona Ługowska. 

Więcej w nagraniu audycji. Zachęcamy do wysłuchania. 

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Krzysztof Michalski

Goście: prof. Iwona Ługowska (kierownik Oddziału Badań Wczesnych Faz)

Data emisji: 25.07.2018

Godzina emisji: 19.10

kb/abi

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Budowniczowie II Rzeczpospolitej

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2018 19:30
Odzyskanie przez Polskę niepodległości było możliwe dzięki rozpadowi mocarstw zaborczych po I wojnie światowej i sytuacji politycznej po zakończeniu wojny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zagadki z dziedziny: chemia, ekologia i zdrowie

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2018 11:36
Pytania przygotowali Paweł Głuszyński z Towarzystwa na rzecz Ziemi oraz dr hab. Leszek Pazderski, chemik z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zagadka dotyczy tajemniczego pierwistka i rozkładania się plastiku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Globalne ocieplenie. Jak walczyć z groźnym zjawiskiem?

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2018 20:00
- Jeśli ogrzewalibyśmy oceany bombami atomowymi o takiej klasie, jak bomba zrzucona na Hiroszimę, to co sekundę musilibyśmy odpalać 4 bomby, żeby oceany nagrzewały się w takim tempie, jak nagrzewają sie teraza - mówiła w audycji Anna Sierpińska, autorka artykułów dotyczących zmian klimatycznych.
rozwiń zwiń