X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Fizyka kwantowa. Czy sięga poza naszą wyobraźnię?

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 22:17
Idee fizyki kwantowej są jednymi z najbardziej rewolucyjnych systemów pojęciowych w historii cywilizacji. Czym jest fizyka kwantowa i jakie prawa odkryła ludzka cywilizacja? 
Audio
  • Rozmowa z prof. Andrzejem Draganem o fizyce kwantowej (Eureka/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Ezume Image/shutterstock.com

Prof. Andrzej Dragan z Wydziału Fizyki prowadzi na UW grupę badawczą zajmującą się łączeniem dwóch największych teorii fizycznych, które zmieniły naukę i cywilizację XX wieku: ogólnej teorii względności z teorią kwantową. W audycji porozmawialiśmy o tym, dlaczego teoria kwantowa, to najbardziej precyzyjny opis rzeczywistości, jakim kiedykolwiek dysponowała ludzkość.

Co zawdzięcza współczesnej fizyce postęp techniczny i nasza cywilizacja? Dlaczego człowiek przy odpowiedniej prędkości nie może iść, tylko biegnie? Na czym polega siła nośna muchy? W jakiej kolejności mrówka stawia nogi? Czym jest komputer kwantowy? 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Krzysztof Michalski

Gość: Prof. Andrzej Dragan (z Wydziału Fizyki na Uniwersytecie Warszawskim, autor książki "Kwantechizm, czyli klatka na ludzi")

Data emisji: 8.07.2019

Godzina emisji: 19.07

K.A
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ludzie nauki. Jak będzie wyglądała diagnostyka komórek białaczkowych?

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2019 21:37
Polscy naukowcy z konsorcjum złożonego z kilku jednostek naukowych (Wydział Fizyki UW, Instytut Hematologii i Transfuzjologii, Instytut Chemii Fizycznej PAN, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Uniwersytet Jagielloński - Wydział Chemii) chcą stworzyć i wprowadzić do praktyki klinicznej urządzenie - algorytm diagnostyczny, do szybkiej i tańszej diagnostyki komórek białaczkowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy można naśladować ludzki mózg?

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2019 20:00
- Nie trzeba od razu budować całego mózgu, ale możemy zapytać go, jak funkcjonuje - powiedział prof. Tadeusz Marek. W "Eurece" o tym, czym są sieci neuronowe, jak można sztucznie naśladować mózg i do czego cżłowiekowi potrzebny jest sen.
rozwiń zwiń