Wyprawa "Szpik na Szczyt" już na wysokości 3 600 metrów!

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2014 19:34
- Zostało nam około 200 metrów do drugiej bazy. To mniej więcej godzina-dwie marszu - mówiła w "Czterech porach roku" Nina Karczmarewicz, dziennikarka radiowej Jedynki i uczestniczka wyprawy "Szpik na Szczyt".
Audio
  • Nina Karczmarewicz relacjonuje trzeci dzień wyprawy "Szpik na Szczyt" (Cztery pory roku/Jedynka)
Po wyjściu z drugiego obozu uczestnicy wyprawy Szpik na Szczyt mijać będą Shirę, trzeci najwyższy wierzchołek Kilimandżaro
Po wyjściu z drugiego obozu uczestnicy wyprawy "Szpik na Szczyt" mijać będą Shirę, trzeci najwyższy wierzchołek Kilimandżaro Foto: Tomasz Kobielski/www.Adventure24.pl

W środę 15 stycznia ponad dwudziestoosobowa grupa biorców i dawców szpiku oraz lekarzy transplantologów z Polski wyruszyła na Kilimandżaro. Celem wyprawy jest zdobycie najwyższego szczytu Afryki (5 895 m n.p.m.) oraz zwrócenie uwagi na problemy osób chorych na białaczkę.

"Szpik na Szczyt" - pierwsza taka wyprawa na Kilimandżaro >>>

- Dziś idzie się dobrze. Być może wynika to z tego, że zamiast po schodach jak wczoraj idziemy po kamieniach i skałach. Jest około 15 stopni Celsjusza, więc część z nas idzie w polarach, a część w kurtkach - relacjonowała na antenie Jedynki Nina Karczmarewicz .

W piątek po godzinie 11 czasu polskiego uczestnicy wyprawy "Szpik na Szczyt" znajdowali się na wysokości ok. 3 600 m n.p.m. - Wokół mnie przefruwają chmury, więc to jest taka wysokość. Widok jest teraz całkowicie zasłonięty, nic nie widać. Jeszcze kilka metrów niżej roztaczał się obłędnie bajkowy, magiczny widok - emocjonowała się dziennikarka.

Martyna Wojciechowska: wyprawa "Szpik na Szczyt" to ewenement na skalę świata >>>

Osoby po przeszczepie szpiku kondycyjnie nie ustępują pozostałym uczestnikom wyprawy. - W czwartek biorca szpiku, który 16 lat temu miał przeszczep, szedł w czołówce, nadawał tempo. Aż musieliśmy krzyczeć do niego "wolniej, wolniej!" - śmiała się Nina Karczmarewicz.

Radiowa Jedynka jest patronem medialnym wyprawy "Szpik na Szczyt" . Jej przebieg relacjonować będzie codziennie w "Czterech porach roku" Nina Karczmarewicz (od poniedziałku do czwartku po godz. 11, a w piątek po godz. 9.00).

pg/asz

/

Czytaj także

"Szpik na Szczyt" - pierwsza taka wyprawa na Kilimandżaro

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2014 07:00
15 stycznia wyruszyła pierwsza w historii Kilimandżaro wyprawa, w której wezmą udział osoby po przeszczepie szpiku, dawcy oraz grupa polskich lekarzy transplantologów. Radiowa Jedynka patronuje temu niezwykłemu przedsięwzięciu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciechowska: wyprawa "Szpik na Szczyt" to ewenement na skalę świata

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2014 15:48
- Choć ci ludzie przeszli tak trudną drogę, zdobyli znacznie większą górę niż Kilimandżaro, to wciąż mają siłę podjąć się takiego wyzwania. Bardzo trzymam za nich kciuki - mówiła w radiowej Jedynce redaktor naczelna "National Geographic", który razem z Pierwszym Programem Polskiego Radia patronuje akcji "Szpik na Szczyt".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pokonali białaczkę, teraz chcą wejść na Kilimandżaro. Rusza wyprawa "Szpik na Szczyt”

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2014 07:01
Sześć osób, które wygrały z białaczką, sześciu dawców szpiku, lekarze i wolontariusze - w sumie 22 osoby. To wyjątkowa wyprawa, która w środę wyrusza na Kilimandżaro.
rozwiń zwiń