X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jaka jest granica między łapówką a wdzięcznością? Niestety dość płynna

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2014 19:00
- Wręczanie kwiatów czy koniaku chirurgowi przed zabiegiem, świadczy o wywieraniu na niego presji. Chcemy, by się szczególnie postarał - mówił w Jedynce Jakub Gardziuk ze stowarzyszenia "Normalne Państwo". Zachowanie, które opisywał jest łapówkarstwem. Dlatego z kwiatami lepiej poczekać, jak będzie już po zabiegu.
Audio
  • Gość radiowej Jedynki o łapówkarstwie (Cztery pory roku/Jedynka)
Łapówkarstwo w Polsce, niestety, jest wciąż powszechne
Łapówkarstwo w Polsce, niestety, jest wciąż powszechneFoto: Glow Images

O tym, czy mamy do czynienia z łapówkarstwem decyduje wartość prezentu oraz powód, dla którego jest on wręczany. Podobnie jest z pieniędzmi. - Jeśli przekazujemy je, aby coś załatwić, to jest to łapówka - mówił w "Czterech porach roku" Jakub Gardziuk.

Stowarzyszenie "Normalne Państwo" takim działaniom od lat mówi zdecydowane "NIE". - Od 2003 roku organizujemy kampanię "Nie daję, nie biorę łapówek” - mówił gość "Czterech pór roku". Akcja ma na celu propagowanie postaw antyłapówkarskich. Gardziuk przyznaje, że z perspektywy kilkunastu lat Polska się pod tym względem trochę ucywilizowała. - Według badań nasza pozycja w przeciągu ostatnich dziesięciu lat się polepszyła (red. dajemy mniej łapówek) - mówił.

Ostatnie lata to też zmiana "obyczajów łapówkarskich". Już nie napawa dumą przekupienie policjanta czy lekarza. Takie czyny raczej są powszechnie piętnowane. Niestety polskie przekupstwo przeniosło się na inny, bardziej dochodowy, poziom. - CBA opublikował raport, jakie branże są najbardziej narażone na korupcje. Są to: branża informatyczna, medyczna, budowlana. To są wszystkie sprawy związane z przetargami, dotyczące informatyzacji administracji publicznej oraz te obejmujące wielkie kontrakty w obronie narodowej - wyliczał gość Jedynki.

Jak walczyć z łapówkarstwem oraz co za nie grozi, dowiesz się słuchając całej rozmowy. Zapraszamy!

"Cztery pory roku" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 9.00 a 12.00.

(pkur)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Korupcja przy budowie autostrady A1. Kolejny zatrzymany

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2013 16:42
Zatrzymano śląskiego przedsiębiorcę, którego podejrzewa się o przekazanie 25 tysięcy złotych łapówki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe doniesienia ws. infoafery. "W Polsce z korupcją się walczy"

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2014 08:42
"Dziennik Gazeta Prawna" ujawnia szczegóły śledztwa w sprawie afery przetargowej w administracji. Wynika z nich, że amerykańskie koncerny stworzyły system korumpowania Polaków odpowiedzialnych za cyfryzację.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nielegalna prowokacja korupcyjna. Oskarżeni walczą o mniejsze kary

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2014 10:56
Policjanci i lekarz skazani za udział w nielegalnej prowokacji korupcyjnej wobec znanego białostockiego kardiochirurga chcą złagodzenia kar.
rozwiń zwiń