X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Matki wymagają od córek więcej niż od synów?

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2014 14:49
- W polskiej rzeczywistości córka musi spełniać wiele funkcji życiowych na bardzo wysokim poziomie. Bardzo często zdarza się też tak, że mama, która z jakiś powodów jest niezadowolona ze swojego życia, chciałaby widzieć w córce realizację własnych planów - mówiła w radiowej Jedynce Magdalena Kuydowicz, współautorka książki "W co grają matki i córki".
Audio
  • Magdalena Kuydowicz o książce "W co grają matki i córki" (Cztery pory roku/Jedynka)
  • Edyta Jungowska o audiobooku "Dlaczego kąpiesz się w spodniach wujku" (Cztery pory roku/Jedynka)
Matki wymagają od córek więcej niż od synów?
Foto: Glow Images/East News

Na wydaną pod koniec 2013 roku książkę Magdalena Kuydowicz i psycholog Katarzyna Korpolewska poświęciły rok pracy. - Urodziło się nam tak wiele tematów, że najtrudniejszym zadaniem było wybrać te najbardziej istotne - podkreślała w "Czterech porach roku" dziennikarka.

Troska o swoje dziecko jest u matki czymś zupełnie naturalnym, ale łatwo przekroczyć granicę nadopiekuńczości. - Dziecko jest strasznie ważne, ale nie powinno być jedynym sensem życia. Dziecko odchodzi od matki już w momencie urodzenia. Potem ten proces się pogłębia i trzeba na to dziecku pozwolić. Paradoksalnie im szybciej się to zrobi, tym głębsza jest więź między matką a dzieckiem - tłumaczyła Magdalena Kuydowicz.

Według słów współautorki książki "W co grają matki i córki", dobra matka powinna umieć "zniknąć". - Równie ważne jest, żeby matka była blisko córki, ale też potrafiła zauważyć taki moment w relacji z nią, w którym córka potrzebuje czasu dla siebie. Jeśli wyraźnie nie prosi ona o wsparcie, to nie należy na siłę go udzielać, tylko być w pobliżu i czekać aż córka sama zwróci się o pomoc. Być może poprosi ona o coś zupełnie innego niż porada, np. o zostanie z dzieckiem albo wspólne zakupy - przekonywała.

Z okazji Dnia Matki Magdalena Kuydowicz tłumaczyła również na czym polega typ "matki modliszki" i "matki księżniczki".

Ponadto w audycji aktorka Edyta Jungowska opowiadała o audiobooku dla dzieci pt. "Dlaczego kąpiesz się w spodniach wujku". Więcej w nagraniu audycji.

Rozmawiał Roman Czejarek.

"Cztery pory roku" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 9.00 a 12.00. Zapraszamy!

pg/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wóycicka: program "Dobry Klimat dla Rodziny" to odpowiedź na kryzys demograficzny

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2014 14:02
- Wiele zależy też od samorządów, które są najbliższym otoczeniem rodzin. Powinny tworzyć one młodym ludziom warunki, żeby łatwiej zakładali rodziny i podejmowali decyzje o wydaniu na świat potomstwa - mówiła w Jedynce Irena Wóycicka z Kancelarii Prezydenta RP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Toksyczni rodzice - postawa, która dotyczy nie tylko kobiet

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2014 12:00
- W wychowywaniu dzieci i mężczyźni, i kobiety mogą się mylić - powiedział w radiowej Jedynce seksuolog i terapeuta rodzinny Andrzej Komorowski. Dlaczego rodzice wychowują dzieci "dla siebie"?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Macierzyństwo to początek fajnych rzeczy

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2014 09:00
W ostatnich latach obraz mamy zmienia się diametralnie. Coraz częściej jest to młoda bizneswomen, która z dzieckiem w wózku potrafi wyjść na kawę, spotykać się z innymi rodzicami i wymieniać inspiracjami.
rozwiń zwiń