Szef Centrum Nauki Kopernik: udało nam się zbudować osobistą relację z publicznością

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2014 15:47
- To bardzo trudne zważywszy, że rocznie mamy ponad milion zwiedzających. My jednak myślimy o poszczególnych osobach, a nie o masach - mówi Robert Firmhofer.
Audio
  • Robert Firmhofer o 4. urodzinach Centrum Nauki Kopernik (Cztery pory roku/Jedynka)
Szereg pokazów, eksperymentów, prezentacja wielu urządzeń i eksponatów - na odwiedzających Centrum Nauki Kopernik czeka wiele atrakcji
Szereg pokazów, eksperymentów, prezentacja wielu urządzeń i eksponatów - na odwiedzających Centrum Nauki Kopernik czeka wiele atrakcjiFoto: PAP/Marcin Obara

W środę 5 listopada mijają 4 lata od otwarcia Centrum Nauki Kopernik. Pierwsze pomysły stworzenia tej instytucji pojawiły się w 1998 r. - Wtedy właśnie twórcy Festiwalu Nauki i Pikniku Naukowego otrzymali nagrody im. Hugona Steinhausa. Przy tej okazji prof. Łukasz Turski, jeden z laureatów, zgłosił kolejny szalony pomysł, żeby stworzyć w Warszawie eksploratorium słynnego ośrodka z San Francisco - wspomina Robert Firmhofer.

W sierpniu licznik osób, które odwiedziły Centrum przekroczył 4 mln. Jak wynika ze statystyk, aż 65 proc. zwiedzających jest spoza Warszawy. - Dla bardzo wielu osób i grup szkolnych jesteśmy powodem przyjazdu do stolicy. Statystyki układają się mniej więcej tak, że 1/3 zwiedzających jest z Warszawy, 1/3 z województwa mazowieckiego, a pozostała część z innych regionów Polski i z zagranicy - tłumaczy dyrektor CNK.

Jaką nową wystawę Centrum Nauki Kopernik przygotowało z okazji swoich 4. urodzin, dowiesz się z nagrania audycji.

Prowadziła: Karolina Rożej
Gość: Robert Firmhofer
Tytuł audycji: Cztery Pory Roku
Data emisji: 05.11.2014
Godzina emisji: 9.20

pg,tj

Czytaj także

Warszawa: ogród na dachu Centrum Nauki Kopernik otwarty

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2014 14:47
Niezwykłe gatunki roślin, widok na Wisłę, dachy Starego Miasta i Stadion Narodowy, spacer ścieżkami przypominającymi nadrzeczny krajobraz, to część atrakcji czekających na osoby, które wybiorą się do otwartego w sobotę ogrodu na dachu Centrum Nauki Kopernik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyjątkowy projekt Centrum Nauki Kopernik i MEN

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2014 15:50
Centrum Nauki Kopernik we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej uruchomiło projekt mający na celu upowszechnienie aktywnych metod pracy nauczyciela z uczniem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przewrót kopernikański w Centrum Nauki Kopernik

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2014 15:45
Warszawska placówka na rok szkolny 2014/2015 przygotowała projekt "Przewrót kopernikański", którego celem jest edukacja przyrodnicza przez doświadczenie w klasach IV-VI szkoły podstawowej.
rozwiń zwiń