X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak zacząć własny biznes, by szybko go nie skończyć

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2014 14:19
Jednoosobowa działalność gospodarcza, spółka cywilna czy spółka z.O.O? Co wybrać, by rozpocząć mały lub średni biznes? W "Czterech porach roku" radzi ekspert.
Audio
  • Jak zacząć własny biznes, by szybko go nie skończyć (Cztery pory roku/Jedynka)
Założenie spółki raczej nie jest problemem, schody mogą pojawić się później
Założenie spółki raczej nie jest problemem, schody mogą pojawić się późniejFoto: Glow Images/East News

Mecenas Bartosz Bator powiedział w radiowej Jedynce, że dziś o wiele łatwiej niż liedyś można założyć firmę. Bez problemów i całkowicie za darmo można założyć w każdym urzędzie gminy jednoosobową działalność gospodarczą.

- Największego kłopotu nastręcza to, żeby wiedzieć, z czym taką jednoosobową działalność gospodarczą się je. Podobnie jest wtedy, gdy ktoś z państwa zdecyduje się założyć spółkę cywilną, gdyż jest to bardzo popularna forma prowadzenia niedużego biznesu. W obu sytuacjach często nie wiemy, jakie mogą być konsekwencje, gdy - na przykład - zaciągamy jakieś zobowiązania - tłumaczył prawnik.

Bartosz Bator mówił też, że wiele osób myśli, że gdy się założy spółkę z.O.O, "to się za nic nie odpowiada". - To, jaką formę działalności wybierzemy, może mieć duże znaczenie i rodzić szereg konsekwencji także dla naszych bliskich, którzy w żaden sposób w tym nie uczestniczą - podkreślił w "Czterech porach roku”.

A jakie to może mieć dla nich konsekwencje? O tym posłuchaj w dźwięku.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadził: Roman Czejarek
Goście: mecenas Bartosz Bator
Data emisji: 12.11.2014
Godzina emisji: 9.00 - 12.00

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polscy przedsiębiorcy w coraz lepszych nastrojach

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2014 17:22
Niemcy mają wskaźnik koniunktury gospodarczej IFO, a my mamy Indeks Optymizmu Przedsiębiorców. W czwartek został on zaprezentowany po raz pierwszy i osiągnął wartość 104 i 2 dziesiątych punktu. Odczyt powyżej 100 punktów sygnalizuje poprawę koniunktury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Państwowa Inspekcja Pracy: najwięcej problemów w firmach dotyczy umów o pracę

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2014 13:33
Podczas kontroli PIP w firmach najwięcej problemów dotyczy umów o pracę - mówiła w Sejmie w piątek Główny Inspektor Pracy Iwona Hickiewicz. W jej ocenie należy tak zmienić prawo, by Inspekcja mogła skutecznie egzekwować zawarcie z pracownikiem umowy o pracę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef Pracodawców RP: nauka i biznes muszą znaleźć wspólny język

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2014 09:00
Andrzej Malinowski, prezydent Pracodawców RP uważa, że zarówno naukowcy, jak i przedsiębiorcy bardzo ostrożnie podchodzą do współpracy między tymi środowiskami. Tymczasem innowacyjność jest szansą na wygranie walki z konkurencją.
rozwiń zwiń