Jak zacząć własny biznes, by szybko go nie skończyć

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2014 14:19
Jednoosobowa działalność gospodarcza, spółka cywilna czy spółka z.O.O? Co wybrać, by rozpocząć mały lub średni biznes? W "Czterech porach roku" radzi ekspert.
Audio
  • Jak zacząć własny biznes, by szybko go nie skończyć (Cztery pory roku/Jedynka)
Założenie spółki raczej nie jest problemem, schody mogą pojawić się później
Założenie spółki raczej nie jest problemem, schody mogą pojawić się późniejFoto: Glow Images/East News

Mecenas Bartosz Bator powiedział w radiowej Jedynce, że dziś o wiele łatwiej niż liedyś można założyć firmę. Bez problemów i całkowicie za darmo można założyć w każdym urzędzie gminy jednoosobową działalność gospodarczą.

- Największego kłopotu nastręcza to, żeby wiedzieć, z czym taką jednoosobową działalność gospodarczą się je. Podobnie jest wtedy, gdy ktoś z państwa zdecyduje się założyć spółkę cywilną, gdyż jest to bardzo popularna forma prowadzenia niedużego biznesu. W obu sytuacjach często nie wiemy, jakie mogą być konsekwencje, gdy - na przykład - zaciągamy jakieś zobowiązania - tłumaczył prawnik.

Bartosz Bator mówił też, że wiele osób myśli, że gdy się założy spółkę z.O.O, "to się za nic nie odpowiada". - To, jaką formę działalności wybierzemy, może mieć duże znaczenie i rodzić szereg konsekwencji także dla naszych bliskich, którzy w żaden sposób w tym nie uczestniczą - podkreślił w "Czterech porach roku”.

A jakie to może mieć dla nich konsekwencje? O tym posłuchaj w dźwięku.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadził: Roman Czejarek
Goście: mecenas Bartosz Bator
Data emisji: 12.11.2014
Godzina emisji: 9.00 - 12.00

Czytaj także

Polscy przedsiębiorcy w coraz lepszych nastrojach

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2014 17:22
Niemcy mają wskaźnik koniunktury gospodarczej IFO, a my mamy Indeks Optymizmu Przedsiębiorców. W czwartek został on zaprezentowany po raz pierwszy i osiągnął wartość 104 i 2 dziesiątych punktu. Odczyt powyżej 100 punktów sygnalizuje poprawę koniunktury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Państwowa Inspekcja Pracy: najwięcej problemów w firmach dotyczy umów o pracę

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2014 13:33
Podczas kontroli PIP w firmach najwięcej problemów dotyczy umów o pracę - mówiła w Sejmie w piątek Główny Inspektor Pracy Iwona Hickiewicz. W jej ocenie należy tak zmienić prawo, by Inspekcja mogła skutecznie egzekwować zawarcie z pracownikiem umowy o pracę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef Pracodawców RP: nauka i biznes muszą znaleźć wspólny język

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2014 09:00
Andrzej Malinowski, prezydent Pracodawców RP uważa, że zarówno naukowcy, jak i przedsiębiorcy bardzo ostrożnie podchodzą do współpracy między tymi środowiskami. Tymczasem innowacyjność jest szansą na wygranie walki z konkurencją.
rozwiń zwiń