X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wielkie malowanie Choinek Jedynki 2014

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2014 20:32
Znane osobistości ze świata kultury, sportu i nauki malowały obrazki na aukcję Choinek Jedynki
Audio
 • Anna Dymna opowiada, co przygotuje na aukcję Choinek Jedynki (Cztery pory roku/Jedynka)
 • Andrzej Brandstatter opowiada o swojej fundacji "Pro Artis", dla której zostanie przekazana część pieniędzy zebrana podczas akcji charytatywnej Choinki Jedynki (Cztery pory roku/Jedynka)
 • Anna Malinowska mówi o wsparciu akcji Choinki Jedynki przez Lasy Państwowe i o spaleniu dębu Chrobry (Cztery pory roku/Jedynka)
 • Reni Jusis przekonuje do korzystanie podczas świąt z żywych choinek, a nie ze sztucznych (Cztery pory roku/Jedynka)
 • Magdalena Zawadzka i prof. Henryk Skarżyński opowiadają o malowanych przez siebie pracach i o spędzaniu Świąt Bożego Narodzenia (Cztery pory roku/Jedynka)
 • Profesorowie Jerzy Bralczyk i Andrzej Blikle opowiadają o malowanych przez siebie pracach i o magi świąt w ich rodzinnych domach (Cztery pory roku/Jedynka)
 • Katarzyna Pakosińska i Maciej Pol opowiadają o swoich pracach (Cztery pory roku/Jedynka)
 • Joanna Krupa, gen. Mirosław Hermaszewski i Zbigniew Buczkowski o magii świąt (Cztery pory roku/Jedynka)
 • Mieczysław Szcześniak i Grzegorz Kasdepke opowiadają o swoich pracach (Cztery pory roku/Jedynka)
 • Autor kryminałów Zygmunt Miłoszewski opowiada o swojej pracy (Cztery pory roku/Jedynka)
 • Dyrektor Kamil Dąbrowa o akcji malowania świątecznych symboli przez Przyjaciół Radiowej Jedynki (Cztery pory roku/Jedynka)
Podczas tegorocznych licytacji do zdobycia będzie także praca namalowana przez Mietka Szcześniaka. Znakomity wokalista soulowy włożył w nią naprawdę dużo serca i uśmiechu
Podczas tegorocznych licytacji do zdobycia będzie także praca namalowana przez Mietka Szcześniaka. Znakomity wokalista soulowy włożył w nią naprawdę dużo serca i uśmiechu Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W minioną niedzielę w sali konferencyjnej Polskiego Radia Przyjaciele Radiowej Jedynki - znane osobistości ze świata kultury, sportu, nauki - rozstawili sztalugi i chwycili za pędzel w szczytnym celu. Obrazki pod hasłem "Symbole Świąt" przygotowali: Zbigniew Boniek, Katarzyna Dąbrowska, Grzegorz Kasdepke, prof. Jerzy Bralczyk, Maciej Jachowski, Wojciech Korda, Maja Ostaszewska, Zygmunt Miłoszewski, Renata Przemyk, Magdalena Zawadzka, Monika Kwiatkowska, prof. Henryk Skarżyński, Mieczysław Szcześniak, Mariusz Wlazły, Marek Ałaszewski, Krzysztof Krawczyk, Katarzyna Pakosińska, prof. Andrzej Blikle, Reni Jusis, Michał Kwiatkowski, Zbigniew Buczkowski, Mirosław Hermaszewski, Kazimierz Kaczor, Maciej Pol, Joanna Krupa, Kamil Stoch, Andrzej Wajda i Michał Winarski.

Na aukcje osób dorosłych swoje prace przekażą także małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska, która po raz drugi objęła patronatem honorowym naszą akcję charytatywną oraz współorganizatorka "Choinek Jedynki" pani Anna Dymna.

Akcja charytatywna Pierwszego Programu Polskiego Radia "Choinki Jedynki" odbywa się już po raz 13. Celem tegorocznej akcji, tak jak i w ubiegłych latach, jest zbiórka pieniędzy na potrzeby Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" . Część zebranych pieniędzy Fundacja Anny Dymnej przekaże w tym roku na rzecz Fundacji Andrzeja Brandstattera "Pro Artis" . Namalowane prace zostaną zlicytowana na aukcjach, które odbywać się będą w ośmiu miastach Polski w dniach od 6 do 13 grudnia.
Jak co roku do akcji Choinki Jedynki włączyły się także dzieci i młodzież, uczestnicy konkursu rysunkowego również pod hasłem "Symbole Świąt". Z prac nadesłanych przez najmłodszych słuchaczy radiowej Jedynki jury (prof. Danuta Kołwzan-Nowicka - artystka malarz, grafik, pedagog, dr Katarzyna Kasia - filozof, estetyk, pedagog i prof. Franciszek Maśluszczak - artysta malarz, pedagog) wybrało 20 obrazków na licytację, która trwać będzie przez cały dzień - 5 grudnia - na antenie Jedynki. W tej aukcji zlicytowanych zostanie także 12 rysunków spoza konkursu, autorstwa podopiecznych Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" i Fundacji Andrzeja Brandstattera "Pro Artis".

***

>>> Dowiedz się więcej o Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko"

 

>>>Dowiedz się więcej o Fundacji Andrzeja Brandstattera "ProArtis"

/

(ag/asz)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Akcja "Choinki Jedynki" 2014 zakończona. Dziękujemy!

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2014 12:30
Podczas XIII charytatywnej akcji Pierwszego Programu Polskiego Radia "Choinki Jedynki" odbyło się 9 emocjonujących licytacji. Zebraliśmy 136 925 złotych bijąc ubiegłoroczny rekord.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Już 13. raz wystartowały "Choinki Jedynki"

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2014 09:50
Choć za oknem Złota Polska Jesień to wystartowała nasza świąteczna akcja "Choinki Jedynki". I choć do Bożego Narodzenia ponad dwa miesiące, to akcję rozpoczynamy teraz, aby zachęcić dzieci do wzięcia udziały w konkursie, a także by dać im czas, na stworzenie pracy i przesłanie jej do nas.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magdalena Zawadzka o akcji "Choinki Jedynki": nie wiem jak, ale coś narysuję

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2014 15:43
- Nie zdziwię się jak powstanie coś, co będzie w stylu 5-letniego dziecka. Właśnie na tym etapie zatrzymałam się w dziedzinie rysunku - mówi aktorka przed niedzielnym malowaniem symboli świąt.
rozwiń zwiń