X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zwierzę nie ma przycisku "off". Pomyśl, zanim kupisz

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2014 09:45
- Decyzja o przyjęciu zwierzęcia do domu nie powinna być podejmowana pod wpływem emocji, chwili - apeluje Beata Krupianik z fundacji KARUNA - Ludzie dla Zwierząt.
Audio
  • Beata Krupianik: nie kupujcie zwierząt, wyrywajcie je ze schronisk (Cztery pory roku/Jedynka)
Zwierzę domowe to obowiązek i odpowiedzialność. Nawet jeśli nie trzeba go wyprowadzać, to naszej uwagi wymagać będzie stale
Zwierzę domowe to obowiązek i odpowiedzialność. Nawet jeśli nie trzeba go wyprowadzać, to naszej uwagi wymagać będzie staleFoto: East News/Glow Images

Apel Beaty Krupianik nabiera szczególnego znaczenia przed świętami, gdyż rodzice szukając prezentów dla dzieci, często decydują się na "towar" ze sklepu zoologicznego. - Zwierzę żyje ileś lat, ma bardzo określone potrzeby i odczuwa bardzo podobne do człowieka emocje - wyjaśniła. Lekkomyślne przyjęcie jakiegokolwiek zwierzaka do domu, a później oddanie lub porzucenie - w skrajnych przypadkach fizyczne zaniedbanie i krzywdzenie - sprawia mu ogromne cierpienie. Jeśli chcemy dziecku sprawić "prezent" w postaci psa, już pół roku wcześniej uczmy je wychodzenia 3 razy dziennie na spacer. Bez względu na pogodę.

Szefowa fundacji Karuna podkreśla, że zakup jest najgorszą formą nabycia zwierzęcia. - Niemal każde można mieć z adopcji. Dać mu nowe życie i zobaczyć jak rozkwita w domu dzięki wam. To wartość, której nie da się dzieciom pokazać kupując - dodaje.

Ta ostatnia uwaga jest szczególnie ważna. Beata Krupianik wyjaśnia, że dzieci z natury mają bardzo dobry stosunek do zwierząt; lęku i złego traktowania uczą ich dopiero dorośli.

***
Tytuł audycji: Cztery pory roku
Prowadził: Roman Czejarek
Gość: Beata Krupianik, założycielka i prezeska fundacji “KARUNA - Ludzie dla Zwierząt”
Data emisji: 15.12.2014
Godzina emisji: 9.00 - 12.00

(asz/ag)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mruczą, szczekają i leczą. Kontakt ze zwierzęciem czyni cuda

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2014 19:00
Koniem, osłem, kotem, psem, delfinem, a nawet alpaką... można leczyć. Animaloterapia to metoda terapii i edukacji z udziałem odpowiednio przygotowanych zwierząt.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy doświadczenia na zwierzętach są konieczne?

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2014 12:21
Sejm pracuje nad ustawą o ochronie zwierząt wykorzystywanych do celów naukowych i edukacyjnych. Prace wzbudzają wiele emocji zarówno wśród zwolenników, jak i przeciwników takich praktyk.
rozwiń zwiń