X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"W Polsce słychać rechot z ojców na tacierzyńskim"

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2014 15:15
- Kraje, które wspierają równość rodziców poprzez takie instrumenty jak na przykład niezbywalny urlop ojcowski, mają efekty w zwiększaniu dzietności - podkreśla Maciej Sobociński, autor raportu "Polityka rodzinna w Polsce".
Audio
  • "W Polsce słychać rechot z ojców na tacierzyńskim" (Cztery pory roku/Jedynka)
W Polsce jeszcze niewielu ojców decyduje się na urlop tacierzyński
W Polsce jeszcze niewielu ojców decyduje się na urlop "tacierzyński"Foto: Glow Images/East News

Ekspert Programu Społeczeństwa i Demokracji w Instytucie Spraw Publicznych wyjaśnia w Radiowej Jedynce, że punktem wyjścia była refleksja nad skutecznymi metodami wspierania dzietności. - Istotną rolą państwa jest wyrównywanie sytuacji ekonomicznej kobiet i mężczyzn na rynku pracy. Pracodawca, stojąc przed wyborem czy zatrudnić młoda kobietę, czy mężczyznę, powinien mieć taki sam ból głowy, bo każde z nich może pójść na urlop rodzicielski - wyjaśnia Maciej Sobociński.

W Polsce dzieci rodzi się za mało, a z badań porównawczych wynika, że kluczem do zwiększania dzietności jest ułatwianie łączenia pracy z opieką nad dziećmi zarówno matkom, jak i ojcom. - Młodzi rodzice mają tego świadomość i chcą zmieniać sytuację, ale napotykają na tak ogromny opór systemowy, otrzymują tak mało zachęt, że w efekcie decydują się na tradycyjne rozwiązania - uważa pisarka Agnieszka Graff. Publicystka dodaje, że aby w Polsce zaszły zmiany takie jak na przykład w Szwecji, gdzie w tej chwili na urlop decyduje się około 70 procent ojców, musimy jako państwo promować ojcostwo. - U nas słychać rechot z ojcostwa, z "tatusińskiego" i to jest jakaś żenada.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadził: Roman Czejarek

Goście: Agnieszka Graff, pisarka, publicystka, autorka książek "Jestem stąd” i "Matka Feministka”, Maciej Sobociński, autor raportu Polityka Rodzinna w Polsce.

Data emisji: 17.12.2014

Godzina emisji: 10.00-11.00

(ah)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Anna Komorowska: trzeba skończyć ze stereotypem rodziny wielodzietnej jako patologii

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2013 12:03
- Stereotypy są po to, by je przełamywać. W małych rodzinach też nie zawsze dzieje się bardzo dobrze. Chciałabym, aby raczej pokazywano przykłady pozytywne, że duża rodzina to dużo kłopotów, ale też i wiele osiągnięć. Tym bardziej trzeba je doceniać - powiedziała małżonka Prezydenta Rzeczypospolitej Anna Komorowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Matki wymagają od córek więcej niż od synów?

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2014 14:49
- W polskiej rzeczywistości córka musi spełniać wiele funkcji życiowych na bardzo wysokim poziomie. Bardzo często zdarza się też tak, że mama, która z jakiś powodów jest niezadowolona ze swojego życia, chciałaby widzieć w córce realizację własnych planów - mówiła w radiowej Jedynce Magdalena Kuydowicz, współautorka książki "W co grają matki i córki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alimenty - kto ma do nich prawo?

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2014 12:20
Rodzic miga się od płacenia na dziecko? Są sposoby, aby zmusić go do wypełniania obowiązku alimentacyjnego. Mecenas Agnieszka Matelska mówiła w audycji "Cztery pory roku" jak to zrobić.
rozwiń zwiń