X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ślad po ludziach ginie, cierpienia bliskich zostają

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2014 13:00
- Często balansują oni pomiędzy nadzieją na odnalezienie a stratą. Zwykle woleliby wiedzieć co się wydarzyło, nawet gdyby była to najtragiczniejsza wiadomość - mówiła w Jedynce Irena Musiałkiewicz z Fundacji ITAKA.
Audio
  • Irena Musiałkiewicz i Aleksander Zabłocki z Fundacji ITAKA o problemach rodzin ludzi zaginionych (Cztery pory roku/Jedynka)
Ślad po ludziach ginie, cierpienia bliskich zostają
Foto: Depositphotos

Informacja o losach bliskiej osoby, nawet jeśli ona nie żyje, daje rodzinie możliwość uporania się z emocjami lub przeżycia żałoby. - Niewiedza jest bardzo trudna. Wzmaga się podczas ważnych, rodzinnych wydarzeń, kiedy wszyscy dookoła się cieszą - dodała Musiałkiewicz. Jednak z drugiej strony, rodziny osób zaginionych nie są chętne do uznania ich za zmarłe. Chcą, aby poszukiwania prowadzone były jak najdłużej.

15 grudnia wystartowała kampania społeczna Fundacji ITAKA - Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych pod hasłem "Po niektórych znika ślad”. Jej celem jest zapobieganie zaginięciom oraz zwrócenie uwagi na problemy tych, którzy czekają na swoich bliskich. Rodziny osób zaginionych borykają się bowiem z bezradnością i potrzebują opieki. Fundacja ITAKA udziela im pomocy prawnej i psychologicznej.

Niewątpliwie cierpienia bliskich osób zaginionych wzmagają się w czasie świąt Bożego Narodzenia. - Każdy z nas zostawia przy wigilijnym stole wolne miejsce dla zbłąkanego wędrowca. Natomiast w rodzinach osób zaginionych to miejsce jest przeznaczone dla konkretnej osoby, która często jest poszukiwana od kilku lat - tłumaczył z kolei Aleksander Zabłocki, który również reprezentuje Fundację ITAKA.

Statystyki są zatrważające. Liczba zaginionych ciągle rośnie. Tylko w mijającym roku jest ich ich 18 tys. Każdy z nas może im pomóc. Zaginionych często mijamy nie zwracając na nich uwagi. Zwykle są to osoby bezradne, inaczej wyglądające, które zadają dziwne pytanie. W takiej sytuacji telefon do Fundacji ITAKA pod całodobowy nr 116 000 może uratować im życie.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadziła: Małgorzata Raducha

Goście: Irena Musiałkiewicz, Aleksander Zabłocki (Fundacja ITAKA)

Data emisji: 19.12.2014

Godzina emisji: 9.00-12.00

tj, pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Fundacja ITAKA: razem możemy odnaleźć więcej zaginionych

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2013 14:42
- Zależy nam żeby jak najwięcej mediów dostało informację o zaginionej osobie i mogło publikować komunikat. To się przekłada na ilość sygnałów, które mamy od informatorów - powiedziała w Jedynce Anna Krzos z Fundacji ITAKA Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych.
rozwiń zwiń