"Ogarnij studia", ten wybór zaważy na twoim życiu

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2015 11:33
- Wybór studiów jest najbardziej determinującym dalsze życie wyborem, jakiego mają okazję dokonać licealiści - podkreśla Gaweł Adamek, doradca biznesowy.
Audio
  • "Ogarnij studia", ten wybór zaważy na twoim życiu (Cztery pory roku/Jedynka)
Około 70 proc. polskich licealistów nie interesuje się tematem wyboru studiów
Około 70 proc. polskich licealistów nie interesuje się tematem wyboru studiówFoto: East News/Glow Images

Poprzez szereg spotkań z licealistami twórcy "Ogarnij studia" pomagają młodym ludziom zrozumieć znaczenie tego wyboru, a także inspirują do przyjrzenia się swoim mocnym i słabym stronom, pasjom. - Chcemy zmotywować licealistów, by poświęcili trochę czasu na ten wybór. Przedstawiamy im ciekawych ludzi, którzy mogą ich zainspirować, opowiedzieć o czym dany kierunek polega i co można po nim robić - wyjaśnia Gaweł Adamek.

Motywów, jakimi kierować się można przy wyborze studiów, jest bardzo wiele. Niektórzy polegają na wskazówkach i radach rodziców, inni oceniają szanse na zdobycie dobrze płatnej pracy, jeszcze ktoś powiela wybory kolegów lub opiera swą decyzję na... losowaniu. - Z naszych ankiet wynika, że blisko 70 proc. licealistów nie zajmuje się tym tematem. A trzeba mieć pomysł na siebie i iść na taki kierunek, po którym zdobytą wiedzę będziemy w stanie wykorzystać - podkreśla.

O znaczeniu pasji przy wyborze studiów oraz przebiegu spotkań w ramach projektu "Ogarnij studia" opowiadają goście "Czterech pór roku".

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku
Prowadził: Roman Czejarek
Goście: Gaweł Adamek - współtwórca projektu "Ogarnij studia", Krzysztof Rzyman - dziennikarz Radiowej Jedynki, uczestnik projektu
Data emisji: 8.01.2015
Godzina emisji: 9.20 i 9.40

(asz/ag)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowy program dla wszystkich, którzy chcą być kowalami własnego losu

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2014 14:05
- Realizując Program Kierunków Zamawianych nie do końca udało nam się zapewnić to, o czym mówią przedsiębiorcy, a więc absolwentów zdolnych do myślenia zespołowego i pracy projektowej. Teraz chcemy zadbać także o kompetencje - mówił w Jedynce dr hab. Jacek Guliński, podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najlepsi studenci będą studiować za granicą na koszt państwa. Warunek: muszą wrócić do Polski

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2014 09:15
Nawet kilkuset najlepszych studentów może skorzystać z rządowego programu finansowania studiów na najlepszych zagranicznych uczelniach - poinformowała minister nauki Lena Kolarska-Bobińska. Gdy student zdecyduje, że zostaje za granicą, będzie zobowiązany do zwrotu kosztów.
rozwiń zwiń