Polka założyła pierwsze okno życia w Ugandzie

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2015 13:42
W liczącej 32 mln mieszkańców Ugandzie 2,7 mln maluchów nie ma rodziców. W tym afrykańskim kraju nie ma jednak państwowych domów dziecka.
Audio
  • Polka założyła pierwsze okno życia w Ugandzie (Cztery pory roku/Jedynka)
Marta Majewska, prezeska Fundacji Window of Life, współzałożycielka domu małego dziecka w Ugandzie
Marta Majewska, prezeska Fundacji Window of Life, współzałożycielka domu małego dziecka w UgandzieFoto: dzięki uprzejmości Fundacji Window of Life

W 2010 roku 26-letnia Marta Majewska postanowiła wyjechać, z ciekawości i chęci niesienia pomocy, do Ugandy. Na miejscu pracowała dla niemieckiej fundacji, a w wolnych chwilach zajmowała się dziećmi. Dwa lata później wróciła do Afryki. Wraz z Marią, lokalnym pracownikiem socjalnym założyły dom małego dziecka.
Jak wyjaśniła Majewska w audycji "Cztery pory roku", placówkę nazwały "Window of life" ponieważ inspiracją były polskie "okna życia". - Rocznie w Ugandzie porzucanych jest na ulicach kilkaset dzieci, głównie niemowląt. Chciałyśmy by matki, które nie chcą lub nie mogą zatrzymać dziecka, zamiast zostawić je na śmietniku czy ulicy, przyniosły je do nas - powiedziała w radiowej Jedynce.
Obecnie w prowadzonym przez Polkę domu małego dziecka mieszka 14 dzieci. Koszt prowadzenia placówki oraz edukacji podopiecznych to około tysiąc euro miesięcznie. Inicjatywę może wesprzeć każdy, więcej szczegółów>>>
Zapraszamy także do obejrzenia reportażu przygotowanego przez Michała Kulniewa i Krzysztofa Brzezińskiego z zespołu Ditroit:

***
Tytuł audycji: Cztery pory roku
Prowadziła: Roman Czejarek
Goście: Marta Majewska, Michał Kulniew i Krzysztof Brzeziński (zespół Ditroit)
Data emisji: 23.01.2015
Godzina emisji: 10.18
kk/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Accordeon samodzielności", czyli pomocna dłoń dla młodzieży z domów dziecka

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2014 19:00
Samodzielność, niezależność i praca często są dla stojących u progu dorosłości młodych ludzi najważniejsze w życiu. W wypadku niektórych z nich trudna sytuacja życiowa (wychowywanie się w domu dziecka, rodzinie zastępczej, rodzinie dysfunkcyjnej) jest stygmatem utrudniającym znalezienie pracy i wejście w dorosłe życie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

SOS Wioski Dziecięce działają w Polsce już 30 lat

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2014 08:59
To był wyjątkowy rok dla Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce - 30 lat temu powstała w Biłgoraju pierwsza wioska w Polsce. O świętach w wioskach, codziennej pracy, planach na przyszłość i finansowaniu pomocy dla dzieci mówiła w "Sygnałach dnia" Katarzyna Olszewska ze stowarzyszenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak wyłowić talent w domu dziecka?

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2015 17:50
Wychowankom domów dziecka życie nie szczędzi trosk i kłopotów, ale przecież i wśród nich znajdują się jednostki wybitnie utalentowane. Jak pomóc im rozwijać talent?
rozwiń zwiń