X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Radio jest cząstką życia prezydenta Bronisława Komorowskiego. "Zawsze mi towarzyszyło"

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2015 10:54
Od dzieciństwa po dziś dzień radio jest obecne w życiu prezydenta. Bronisław Komorowski mówił w Jedynce, że z radiem spotkał się już w dzieciństwie, a tę przygodę kontynuował w młodości, aż po dorosłe życie.
Audio
  • Prezydent Bronisław Komorowski o roli radia w jego życiu (Cztery pory roku/Jedynka)
Prezydent Bronisław Komorowski opowiada w radiowej Jedynce o tym, że radio towarzyszy mu od zawsze
Prezydent Bronisław Komorowski opowiada w radiowej Jedynce o tym, że radio towarzyszy mu od zawszeFoto: Wojciech Kusiński/PR

Ojciec prezydenta słuchał Radia Wolna Europa, a dziadkowie - Konkursu Chopinowskiego w Polskim Radiu. Jak wspominał, słuchanie tego ostatniego wytwarzało klimat na wiele dni, bo potem w domu rozmawiało się o konkursie.

- Radio to też moje skojarzenia i wspomnienia z młodości, kiedy się trochę półlegalnie słuchało radia zamiast się uczyć, albo udając, że się odrabia lekcje - wspomina prezydent. Ale przyznaje, że radio towarzyszyło i nawet rodzice nie mogli powiedzieć, że odciąga od nauki.
Obecnie prezydent korzysta z radia, by dowiedzieć się rano o najważniejszych wydarzeniach "przy goleniu". Również język polski wskazuje, że słuchanie jest źródłem informacji, gdyż mówimy "Co słychać?", a nie "Co widać?", gdy chcemy się czegoś dowiedzieć. Bronisław Komorowski zwrócił uwagę, że to medium nie jest tak inwazyjne jak telewizja i można robić coś innego słuchając radia. Zapewnił, że w jego letnim domu w Budzie Ruskiej nie ma telewizora, ale jest radioodbiornik. I że opłacił abonament.

Polskie Radio świętuje w tym roku 90-lecie istnienia. Rocznicowe obchody zainaugurowane zostały sympozjum, które odbywa się w siedzibie Polskiego Radia w Warszawie. Prezydent Bronisław Komorowski jest specjalnym gościem uroczystości. Zgodził się objąć przewodnictwo Honorowego Komitetu Obchodów 90-lecia Polskiego Radia.

Prezydent Komorowski wyraził zadowolenie, że praca jego żony Anny została zlicytowana podczas aukcji "Choinek Jedynki" za rekordową kwotę. To przykład, że pośrednictwem radia można działać na rzecz dobrego celu, jakim jest pomoc potrzebującym i działanie na rzecz rozwiązywania problemów ludzkich. - Choćby nawet poprzez licytację rożnych rzeczy" - zauważył.

4 marca ukaże się książka będąca zapisem rozmowy dr Jana Skórzyńskiego z Bronisławem Komorowskim "Zwykły polski los". Prezydent ujawnia skąd się wziął ten tytuł. To efekt rozmowy z jego  przyjacielem, sołtysem wsi Buda Ruska Bolkiem Jurkunem podczas połowu ryb. Opowiadali sobie o rodzinach i w pewnym momencie sołtys zauważył, że wreszcie rozumie, dlaczego obaj byli w Solidarności. - Bo i twoja rodzina i moja, to takie buntownicze rodziny. To taki zwykły, polski los - przytoczył słowa prezydent.

Bronisław Komorowski zachwala uroki Suwalszczyzny i Sejneńszczyzna, które uważa za jedne z najpiękniejszych miejsc w Polsce. - Ja je kocham trochę w zastępstwie terenów, z którymi była związana moja rodzina przez kilkaset lat, czyli za Litwę - przyznaje. Zauważą, że to "resztkówka" rzeczypospolitej wielu narodów, której echa żyją w nas wszystkich i uczą szacunku do wielokulturowości. - To jest dobry poligon integracji europejskiej - podkreśla.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku
Prowadzenie:
Małgorzata Raducha
Gość:
Bronisław Komorowski (prezydent RP)
Godzina emisji: 10.15

(IAR/ag)

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent Bronisław Komorowski o cyfryzacji Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2014 13:26
Życzę wam wykorzystania wielkiej szansy na rozwój - tak prezydent Bronisław Komorowski skomentował wejście Polskiego Radia w erę nadawania cyfrowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Janusz Adamowski: Polskie Radio prekursorem w wielu sferach

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2015 08:18
- Polskie Radio jest liderem w wielu sferach, zwłaszcza jeśli chodzi o przemianę technologiczną - mówił w radiowej Jedynce przewodniczący Rady Nadzorczej Polskiego Radia S.A. - prof. dr hab. Janusz Adamowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz: lubię radio, słucham go codziennie

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2015 08:10
Bogdan Borusewicz przyznał, że radio towarzyszy mu znacznie częściej niż telewizja, a za ciekawe komentarze polityczne ceni szczególnie radiową Jedynkę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes Andrzej Siezieniewski: w otoczeniu cyfrowym radio nie może pozostawać wyspą analogową

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2015 09:24
Andrzej Siezieniewski, prezes Polskiego Radia uważa, że cyfryzacja pomoże Polskiemu Radiu w realizacji misji i dostosowaniu oferty do potrzeb różnych odbiorców.
rozwiń zwiń