X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tadeusz Sznuk: dla anteny wynalazłem się sam przez przypadek

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2015 14:27
Znany prezenter i dziennikarz na początku kariery zajmował się radiem od strony technicznej. - Kiedyś po awarii trzeba było zapowiedzieć coś słuchaczom. Uważam, że najważniejszą sprawą w kontakcie ze słuchaczami jest mówienie im tego o co chodzi. W ten sposób zadebiutowałem w eterze - powiedział Tadeusz Sznuk.
Audio
  • Tadeusz Sznuk: dla anteny wynalazłem się sam (Cztery pory roku/Jedynka)
Tadeusz Sznuk
Tadeusz SznukFoto: Wojciech Kusiński/PR

pod kierownictwem Aleksandra Tarnawskiego Tadeusz Sznuk m.in. z Andrzejem Matulem, Mieczysławem Marciniakiem i Piotrem Sadowskim  tworzył w 1973 roku audycję na żywo "Sygnały dnia" w Programie Pierwszym. Dużą popularność przyniosło mu "Lato z Radiem", po raz pierwszy nadane 1 lipca 1971 roku.

- Od stworzenia zespołu "Sygnałów dnia" zaczęła się kolejna epoka w historii Polskiego Radia. Powrót od radia nagrywanego z puszki do radia żywego. (…) Pracowałem wówczas w dziale technicznym. Ci pracownicy przydawali się w przechodzeniu do żywego radia, bo znali techniczne założenia. Pozwolili nam na więcej niż pozwalano wcześniej w zdyscyplinowanym i ułożonym radiu. Chociaż zawsze twierdzę, że przejście przez szkołę tego uporządkowanego radia przydałoby się każdemu - zauważył.

Tadeusz Sznuk uważa, że kontakt między dziennikarzami a odbiorcami musi być obustronny. - Jeśli radio ma istnieć jako medium, które kontaktuje dwie strony, to musi mieć odbiorców, a żeby ci odbiorcy byli i chcieli słuchać, to muszą mieć zaufanie. Ci, którzy mówią powinni także słuchać, a w każdym razie wyobrażać sobie, jak na to co mówią reagują odbiorcy - podkreślił.

Dziennikarz mówił także o niebezpiecznych sytuacjach, które miały miejsce na antenie. - Jeśli ktoś obrzydliwym słowem nas potraktował, to trudno i nie można było mu odpowiedzieć. Gorzej było wtedy, gdy przełożeni żądali, aby wszelki kontakt ze słuchaczami był nagrywany, a dopiero potem puszczany na antenie. Myśmy wtedy ryzykowali nie podporządkowując się temu zarządzeniu - powiedział.

Tadeusz Sznuk zdradził także, że praca przez 28 lat w porannej audycji była dla niego torturą. - Nie jestem skowronkiem, mam naturę sowy i raz zdarzyło mi się skutecznie spóźnić, a wtedy po raz pierwszy miał być w "Sygnałach dnia" ówczesny prezydent RP. On był w studiu przede mną - wspominał.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku
Prowadził: Bogdan Sawicki
Gość: Tadeusz Sznuk (dziennikarz radiowy i telewizyjny)
Data emisji: 9.02.2015
Godzina emisji: 10.22

to/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dziennikarze Jedynki wśród odznaczonych przez prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2011 16:10
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nadał ordery i odznaczenia zasłużonym pracownikom Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tadeusz Sznuk: "Sygnały dnia" zrywały ze sztampą tamtych czasów

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2013 09:16
Słynna audycja radiowej Jedynki kończy właśnie 40 lat. Jedną z pięciu osób, które pracowały przy"Sygnałach dnia" wyemitowanych 1 marca 1973 roku był Tadeusz Sznuk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Telekamery 2013: Cegielska, Sznuk, Ziemiec wśród wyróżnionych

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2013 00:03
11 marca wręczono Telekamery - najważniejsze polskie nagrody telewizyjne, przyznawane co roku przez telewidzów i czytelników "Tele Tygodnia.
rozwiń zwiń