X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Mili nasi słuchacze...", czyli radiowe życie redaktora Szofa

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2015 16:48
Kiedy w 1951 roku zdawał maturę w warszawskim liceum im. Staszica nie przypuszczał, że już wkrótce relacjonował będzie pierwszy załogowy lot w kosmos.
Audio
  • "Mili nasi słuchacze...", czyli radiowe życie redaktora Szofa (Cztery pory roku/Jedynka)
Sławomir Szof
Sławomir SzofFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Pierwsze kroki stawiałem jako reporter w "Warszawskim Tygodniku Dźwiękowym". Było to ogromne wyróżnienie - wspomina Sławomir Szof, który w swojej radiowej karierze Szof współtworzył audycję "Na warszawskiej fali", prowadził "Sygnały dnia" i "Lato z Radiem" .

Dziennikarz był także korespondentem Polskiego Radia w Rzymie, a przez lata pracy jego zasadą było "nie mówienie do słuchacza, ale rozmowa z nim". Nawet w trudnych warunkach, gdy jako sprawozdawca przemieszczał się i nadawał z wozu transmisyjnego przypominającego... autobus. - Do dziś dobrze pamiętam jego srebrno-niebieskie barwy i napis: Polskie Radio - wspomina w Jedynce.

Wóz
Wóz transmisyjny Polskiego Radia

Współpracę z bardziej doświadczonymi kolegami traktował jako wyróżnienie.- Moim profesorem był legendarny sprawozdawca radiowy Józef Małgorzewski, którego głos w tragicznym wrześniu 1939 roku uosabiał dramat, a zarazem wielkość - opowiada Szof wspominając ostatni komunikat Polskiego Radia w pierwszym roku wojny.

***

Przygotowała: Małgorzata Raducha

Gość: Sławomir Szof (dziennikarz radiowej Jedynki, w 1972 został nagrodzony Złotym Mikrofonem za "błyskotliwą działalność na polu radiowej informacji społeczno-politycznej")

Data emisji: 13.02.2015

Godzina emisji: 10.20

Tytuł audycji: Cztery pory roku

 

(asz)

Komentarze1
aby dodać komentarz
misz1112015-02-15 12:09 Zgłoś
O Boshe!!! Przecież to był jeden z NAJWIĘKSZYCH PROPAGANDYSTÓW PRL !!!. Taki lis tomasz, to przy nim pikus.

Czytaj także

90 lat Polskiego Radia. "Dziennikarstwo dało mi wiedzę o ludziach"

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2015 20:00
- Człowiek przy dłuższej rozmowie nie potrafi się ukryć. Zawsze można się dowiedzieć, kim jest, czy jest fajny i mądry, czy pozuje? - mówiła w Jedynce Stanisława Stec.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie Radio za pan brat z internetem

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2015 10:08
Mówi się, że internet jest poważnym zagrożeniem dla "tradycyjnych mediów": gazet, radia czy telewizji. A jednak dzięki wirtualnej sieci Polskie Radio może być dla słuchaczy jeszcze atrakcyjniejsze.
rozwiń zwiń