Intercyza - warto ją dokładnie rozważyć

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2015 23:29
W polskim porządku prawnym nie ma takiego pojęcia jak intercyza, to o czym mówi polski kodeks rodzinny i opiekuńczy to rozdzielność majątkowa małżonków - mówił mecenas Bartosz Bator.
Audio
  • Intercyza - warto to dokładnie rozważyć! (Cztery pory roku/Jedynka)
Młoda para
Młoda paraFoto: Glow Images/East News

Gość Jedynki tłumaczył, że można ją ustanowić przed zawarciem związku małżeńskiego, ale także w trakcie jego trwania. - Można też ją wówczas znieść - zauważył.

Mecenas powiedział, że rozdzielność majątkową małżonków można ustanowić u notariusza, ale także w sądzie. - Jeżeli chcemy z datą wsteczną, to trzeba iść do sadu, bo należy wskazać datę oraz powód - zauważył.

Bartosz Bator podkreślił, że intercyzy nie należy odbierać jako ataku personalnego czy braku zaufania do współmałżonka. - To bardzo sensowne rozwiązanie, które służy zabezpieczeniu naszych praw - podsumował.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadził: Roman Czejarek

Gość: Bartosz Bator (prawnik)

Data emisji: 18.03.2015

Godzina emisji: 11.23

to/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dlaczego przed ślubem warto rozmawiać o pieniądzach

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2014 10:20
Eksperci twierdzą, że Polacy nie lubią i nie potrafią poruszać tematu finansów, szczególnie przed zawarciem związku małżeńskiego. Tymczasem spór o wydatki jest jednym z najczęstszych powodów nieporozumień w małżeństwie, prowadzącym niejednokrotnie do rozwodów.
rozwiń zwiń