X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zygmunt Chajzer: zaczynałem od parzenia herbaty

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2015 15:29
- Chyba wszyscy starsi radiowcy wiedzą, że tu nie było innej drogi niż przychodzenie do pracy na rano, przygotowywanie stanowisk dla starszych kolegów i parzenie im herbaty - mówi dziennikarz.
Audio
  • Zygmunt Chajzer o pracy w Polskim Radiu (Cztery pory roku/Jedynka)
Podczas swojej pracy w radiowej Jedynce Zygmunt Chajzer (P) był związany m.in. z redakcją sportową, Sygnałami dnia i Latem z Radiem
Podczas swojej pracy w radiowej Jedynce Zygmunt Chajzer (P) był związany m.in. z redakcją sportową, "Sygnałami dnia" i "Latem z Radiem"Foto: Polskie Radio

Pracę w radiowej Jedynce Zygmunt Chajzer zaczynał od redakcji sportowej, którą wówczas kierował Bogdan Tuszyński. Lekcje montażu radiowego pobierał u Włodzimierza Szaranowicza, a w tajniki dziennikarstwa wprowadzał go Dariusz Szpakowski. Pierwszy wywiad gość "Czterech pór roku" przeprowadził ze sztangistą Zygmuntem Smalcerzem. - Sytuacja była niecodzienna, bo złapałem go tuż po wizycie u dentysty. Biedak nie za bardzo mógł mówić - śmieje się Zygmunt Chajzer.

Na żywo na antenie zadebiutował w "Sygnałach dnia". - Aleksander Tarnawski, twórca "Sygnałów" wymyślił, że pierwsza godzina audycji, między 4 a 5 nad ranem, służyć młodym redaktorom w ćwiczeniach i wchodzeniu w zawód. Moje pierwsze słowa przed mikrofonem to było podanie czasu. Nie obyło się jednak bez komplikacji - wspomina dziennikarz.

Z audycji można się dowiedzieć, czym Zygmunt Chajzer podpadł szefowi "Sygnałów dnia" podczas swojego antenowego debiutu.

***

Przygotowała: Nina Karczmarewicz

Gość: Zygmunt Chajzer (wieloletni dziennikarz radiowej Jedynki)
Data emisji:
1.04.2015
Godzina emisji:
10.21

Materiał został wyemitowany w audycji "Cztery pory roku".

pg/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krystyna Czubówna: działam kojąco

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2015 13:29
Rozumiem odbiorców, którzy mówią, że lubią mnie słuchać, bo rzeczywiście jest w tym jakiś taki spokój i sama na siebie działam kojąco - przyznała dziennikarka, która przez wiele lat była związana z radiową Jedynką.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mariusz Szczygieł: w Radiowej Jedynce spełniło się moje marzenie

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2015 16:13
- Metafizycznym orgazmem jest to, gdy prowadzący może powiedzieć: Tu Program Pierwszy Polskiego Radia, minęła godzina 14. Ja to przeżyłem w 2001 r. jako gospodarz audycji muzycznej - mówi pisarz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ks. Ołdakowski: traktowano nas w radiu jak ludzi z innej planety

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2015 20:14
Gdy w 1990 roku w Polskim Radiu powołano redakcję katolicką między jej członkami a pozostałymi dziennikarzami panowała duża nieufność i rezerwa.
rozwiń zwiń