Wagon wódki za koncert The Rolling Stones w peerelowskiej Warszawie?

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2015 11:52
Marek Gaszyński, dziennikarz i autor tekstów oraz Ryszard Poznakowski, były członek Czerwono-Czarnych wspominają pamiętny koncert Rolling Stones w Polsce z 1967 roku.
Audio
  • Marek Gaszyński, dziennikarz i autor tekstów oraz Ryszard Poznakowski, były członek Czerwono-Czarnych, o polskim koncercie The Rolling Stones z 1967 r. (Cztery pory roku/Jedynka)
Spotkanie członków grupy The Rolling Stones z fanami w Hotelu Europejskim w 1967 roku
Spotkanie członków grupy The Rolling Stones z fanami w Hotelu Europejskim w 1967 rokuFoto: PAP/Ulrich Hässler

Koncert The Rolling Stones, który odbył się w czasach głębokiego PRL, był jak...lądowanie Marsjan na Ziemi - ekscytował się w Jedynce Ryszard Poznakowski, były członek Czerwono-Czarnych, którzy supportowali słynny angielski zespół.

Kosmiczne były też mity, które narosły wokół koncertu Stonesów. - Mówiono, że dostali wagony wódki, które spieniężyli w Moskwie, że jechali odkrytym kabrioletem i rozrzucali płyty, że wypili cały zapas tequili w Kamieniołomach, czyli restauracji Hotelu Europejskiego - wymieniał niedorzeczności Marek Gaszyński, dziennikarz muzyczny i autor wielu przebojów.

Ryszard Poznakowski wspominał też, jak Mick Jagger poprosił go o pożyczenie "klawiszy". Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania, w którym zaprezentowaliśmy też kilka utworów The Rolling Stones.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku
Prowadził: Roman Czejarek
Gość: Marek Gaszyński (dziennikarz i autor tekstów) oraz Ryszard Poznakowski (były członek Czerwono-Czarnych)
Data emisji: 13.04.2015
Godzina emisji: 10.20

pkur/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

The Rolling Stones grają już 50 lat

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2012 07:00
Wszystko zaczęło się na stacji kolejowej. To właśnie tam Mick Jagger i Keith Richards odświeżyli swoją szkolną znajomość. Mieli wtedy po 18 lat. Był rok 1961...
rozwiń zwiń