X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Świat nie jest jednorazowy, ty też nie bądź

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2015 13:07
- Nie wystarczy od wielkiego dzwonu zdobyć się na wielki czyn i posegregować śmieci. To powinno być normą - apelują organizatorzy akcji "Nie bądź jednorazowy".
Audio
  • Organizatorzy akcji "Nie bądź jednorazowy" zachęcają do nowego twórczego i ekologicznego podejścia do opakowań (Cztery pory roku/Jedynka)
Torby jednorazówki nie muszą lądować w koszu zaraz po przyniesieniu zakupów do domu. Wykorzystaj je ponownie, użyj, jako worka na śmieci lub wykonaj zupełnie nowy przydatny produkt - na przykład taką wytrzymałą torbę
Torby jednorazówki nie muszą lądować w koszu zaraz po przyniesieniu zakupów do domu. Wykorzystaj je ponownie, użyj, jako worka na śmieci lub wykonaj zupełnie nowy przydatny produkt - na przykład taką wytrzymałą torbęFoto: m_cathcart/flickr.com/CC BY-SA 2.0

Liczne akcje w Polsce zwracają uwagę na odpowiednie i odpowiedzialne podejście do odpadów: ograniczenie ich powstawania, segregację i recykling, powtórne wykorzystanie opakowań. Organizatorzy kampanii "Nie bądź jednorazowy" przekonują, że dopóki te zachowania nie wejdą Polakom w nawyk, edukacja jest potrzebna. - Nauczmy się, że po przyniesieniu zakupów do domu można jednorazową siatkę wykorzystać biorąc klapki na basen - polecają Wojciech Owczarz i Michał Mikołajczyk.

Problem z odpadami rozpoczyna się na etapie zakupów - przy kasie bierzemy kolejne foliowe torebki, których używamy przez kilkanaście minut w drodze do domu. Goście, a także słuchacze Jedynki, wymieniają liczne sposoby na twórcze zagospodarowanie toreb i opakowań. To może być twórcze, a nawet zabawne...

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku
Prowadził: Bogdan Sawicki
Goście: Wojciech Owczarz (Fundacja Ekologiczna ARKA), Michał Mikołajczyk (Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań)
Data emisji: 23.04.2015
Godzina emisji: 9.30

asz/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Śmieci to żyła złota, a nie kłopot

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2013 15:01
Odpowiadają na pytania, rozwiewają wątpliwości, podpowiadają jak wykorzystać to, co wydaje się już niepotrzebne- w ramach nowatorskiego projektu Green Job, prowadzonego w Radomiu, naukowcy i ekolodzy uczą samorządowców jak korzystnie prowadzić gospodarkę odpadami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego ustawa śmieciowa nie zadziałała?

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2014 18:57
Ustawa, która weszła w życie w lipcu 2013 miała rozwiązać problemy ze śmieciami. Przede wszystkim miało być czyściej, niekoniecznie taniej, ale na pewno nie drożej. Wyszło jak zwykle.
rozwiń zwiń

Czytaj także

365 reklamówek śmieci. Dołącz do akcji

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2015 08:30
Fundacja Ekologiczna Arka obchodzi w tym roku swoje 10-lecie. Z tej okazji przygotowała 10 nowych akcji - jedną z nich jest "365 reklamówek śmieci".
rozwiń zwiń