Koniec związków. Dlaczego ludzie się rozstają?

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2015 15:30
- Kiedy ludzie od siebie odchodzą? Mówicie Państwo, że po wielu latach związku. Ja twierdzę, że to się zdarza już na początku - mówi w Jedynce terapeuta i seksuolog Andrzej Komorowski.
Audio
  • Andrzej Komorowski o przyczynach rozpadu związków (Cztery pory roku/Jedynka)
Dlaczego ludzie łączą się w pary, a potem rozstają?
Dlaczego ludzie łączą się w pary, a potem rozstają? Foto: pixabay.com

Gość "Czterech pór roku" opowiada o związkach, które nie mają prawa przetrwać. - On jest od razu predystynowany do tego, żeby ją opuścić, zdradzić, albo porzucić w chorobie. Ona jest predystynowana, żeby nie być z nim, nie kochać go i nie pomagać mu w chorobie - mówi Andrzej Komorowski.

- Wszystko w nas jest napisane na matrycy życia rodzinnego. Jesteśmy ludźmi własnej rodziny. Często, gdy jakaś para szuka u mnie pomocy, ja widzę w nich konflikt z dzieciństwa, a nie konflikt z teraz. Obecny konflikt jest wynikiem tego, co było w dzieciństwie - wyjaśnia gość Romana Czejarka.

Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego kobiety wybierają niedojrzałych mężczyzn? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w dołączonym dźwięku.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadził: Roman Czejarek

Gość: Andrzej Komorowski (terapeuta, seksuolog)

Data emisji: 2.06.2015

Godzina emisji: 11.23

mp/kk

Czytaj także

Zdrada w związku jest bardzo bolesna

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2015 15:22
- Miłość jest dwuosobowa, ale radzić sobie z nią musimy w pojedynkę - mówi Andrzej Komorowski. Podkreśla, że partnera można zdradzić fizycznie, ale również psychicznie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lepiej krzyknąć na partnera niż uparcie milczeć

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2015 12:58
Jak stwierdził w Radiowej Jedynce terapeuta Andrzej Komorowski, konflikt ma różne twarze, ale z każdą z nich można sobie poradzić.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdy heteryk po wielu latach odkrywa, że jest homo

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2015 11:37
W gabinetach seksuologów i psychoterapeutów przybywa pacjentów w wieku 25-40, którzy dotąd żyli w przekonaniu swojej seksualnej orientacji hetero. Jednak odkrywają u siebie potrzebę realizacji życia seksualnego z partnerem tej samej płci.
rozwiń zwiń