Znieść przywileje i wiek emerytalny?

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2015 16:30
- Każdy powinien zarabiać tyle, żeby samemu przyznać sobie przywileje. Wtedy sytuacja byłaby prosta – uważa słuchać Tomasz z Warszawy.
Audio
  • Czy znieść przywileje zawodowe? Dyskusja z udziałem słuchaczy (Cztery pory roku/Jedynka)
Może warto wprowadzić przywileje dla konkretnych osób, a nie dla całych grup zawodowych?
Może warto wprowadzić przywileje dla konkretnych osób, a nie dla całych grup zawodowych?Foto: materiał promocyjny Kompanii Węglowej

Wielu słuchaczy zgodnie wypowiadało się co do zniesienia przywilejów, dodając, że niebezpieczna praca jak, np. górnika, powinna wiązać się raczej z wyższymi zarobkami niż z przywilejami. Jak argumentował gość cyklu "Głos za głos" Adam Czerniak - główny ekonomista Polityka Insight i wykładowca SGH - ciężko przeprowadzić tak głęboką reformę ze względu na prawo hedonistycznej asymetrii, według którego dostrzegamy raczej to, co się nam zabiera niż to, co dostajemy. 

Słuchaj i czytaj więcej >>>
mowa spotkanie rozmowa debata 1200.jpg
Głos za głos - wyraź opinię w ważnej sprawie

Czy problem przywilejów zawodowych w mniejszym czy większym stopniu dotyczy krajów Europy zachodniej? A może przedstawiciele grup uprzywilejowanych powinni móc pobierać emeryturę dopiero po osiągnięciu wieku emerytalnego, a nie po przepracowaniu 15 lat? A gdyby tak znieść wiek emerytalny dla wszystkich? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji!

W cyklu "Głos za głos" rozmawiamy bez polityki i bez obrażania. Zapraszamy do udziału w dyskusji od poniedziałku do czwartku po godz. 10.00. Telefon do studia: (22) 645 22 66. Nowy temat dyskusji można zgłosić także pod numerem (22) 645 26 26. Do dyspozycji słuchaczy są także pozostałe kanały komunikacji: nr sms 71 151 oraz profil radiowej Jedynki na facebooku.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadził: Karolina Rożej i Roman Czejarek

Goście: Adam Czerniak (główny ekonomista centrum analitycznego Polityka Insight, wykładowca SGH)

Data emisji: 12.10.2015

Godzina emisji: 10.11

gs/pg

Czytaj także

Wiek emerytalny. Słuchacze podpowiadają politykom

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2015 14:23
60 czy 67? A może jedynie 55? W jakim wieku najlepiej byłoby przechodzić na emeryturę i skąd powinny pochodzić na nią środki? W dyskusji słuchaczy Jedynki i eksperta padły ciekawe propozycje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczepienia dzieci: obawy i mity

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2015 17:00
- Każda szczepionka miała swoich przeciwników - podkreśla prof. Gut, wirusolog - wspominając o broszurze wydanej w Krakowie o niedorzeczności szczepień na ospę z... 1907 roku
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego nie mamy dzieci - hedonizm czy odpowiedzialność?

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2015 16:21
- Kobiety są coraz bardziej świadome swoich praw. Posiadanie dziecka nie jest już jedynym celem i sensem życia. Kobieta ma prawo wyboru - mówi Wilejka Zagórowska z Fundacji MAMA.
rozwiń zwiń