X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Niełatwo unieważnić akt notarialny

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2015 14:34
- Najczęstszą przyczyną powoływania się na nieważność dokumentu jest brak świadomości lub swobody w podejmowaniu decyzji - mówi w radiowej Jedynce mecenas Bartosz Bator.
Audio
  • Bartosz Bator o unieważnianiu aktów notarialnych (Cztery pory roku/Jedynka)
- Jeżeli dana umowa, m.in. wyrokiem sądu, zostanie uznana za nieważną, to będzie traktowana tak, jakby nigdy jej nie było - mówi mec. Bartosza Bator
- Jeżeli dana umowa, m.in. wyrokiem sądu, zostanie uznana za nieważną, to będzie traktowana tak, jakby nigdy jej nie było - mówi mec. Bartosza BatorFoto: East News/Glow Images

Jako przykład takich okoliczności ekspert podał sytuację, gdy ktoś jest osobą chorą psychicznie bądź w danym momencie, kiedy zawierał umowę, jego zdrowie psychiczne nie pozwalało mu samodzielnie i świadomie podejmować decyzji w swoim imieniu.

Czytaj i słuchaj także >>>
porada prawo 1200.jpg
Porady prawne w Jedynce. Sprawdź, jak uniknąć kłopotów

Problemy psychiczne nie są jednak automatyczną podstawą, żeby unieważnić dany akt notarialny. - Nawet stwierdzona choroba psychiczna nie powoduje, że w każdej chwili swojego życia jesteśmy w stanie, który całkowicie wyłącza możliwość podejmowania decyzji w swoim imieniu. Chyba, że jesteśmy całkowicie ubezwłasnowolnieni - podkreśla gość "Czterech pór roku".

Z audycji dowiesz się również, kiedy możemy unieważnić umowę zawartą w formie aktu notarialnego przez bliską osobę i co dla kupującego nieruchomość oznacza "dobra wiara ksiąg wieczystych".

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadził: Roman Czejarek

Gość: Bartosz Bator (prawnik)

Data emisji: 21.10.2015

Godzina emisji: 11.18

Pytania o tematyce prawnej kierować można na adres prawo@polskieradio.pl. W każdą środę w audycji "Cztery Pory Roku" prawnik wyjaśnia wątpliwości słuchaczy i pełni dyżur telefoniczny (022 645 22 66).

pg/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Co zrobić, by do drzwi nie zapukał komornik?

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2015 13:45
Mecenas Bartosz Bator zaleca jak najszybsze spłacanie długów, by uniknąć kosztów egzekucji. - Była sytuacja, gdy ktoś nie uregulował kilkunastu złotych, a po egzekucji musiał zapłacić koło czterystu - mówi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe przepisy zabezpieczą interesy spadkobiercy

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2015 14:55
Od 17 października obowiązywać będzie nowe prawo spadkowe. - Tak naprawdę zmienia się jeden przepis. Mimo to, jest to zasadnicza zmiana. Nie waham się jej nazwać rewolucyjną – mówi mecenas Bartosz Bator.
rozwiń zwiń