Rodziców do domu opieki oddaje się z egoizmu?

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2015 19:00
- Trzeba wybrać to, co jest najlepsze dla osoby starszej. Jeśli nie potrafimy jej zapewnić opieki, to profesjonalny dom opieki może być jedynym rozwiązaniem - mówi Marek Gabański, prezes Fundacji Domy Opieki.
Audio
  • Rodziców do domu opieki oddaje się z egoizmu? Dyskusja w cyklu "Głos za głos" (Cztery pory roku/Jedynka)
- Dobry dom opieki może stać się rodziną zastępczą dla swoich mieszkańców - uważa jeden ze słuchaczy
- Dobry dom opieki może stać się rodziną zastępczą dla swoich mieszkańców - uważa jeden ze słuchaczyFoto: Depositphotos

Jak podkreśla gość jedynkowego cyklu "Głos za głos" każdy przypadek jest inny, każda rodzina jest inna, a każda osoba starsza ma inne potrzeby. Fundacja Domy Opieki prowadzi Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki. Jest to jedyne w Polsce doradztwo, które bezpłatnie pomaga wybrać taki dom opieki, który spełnia wymagania rodziny i pensjonariusza.

Domy opieki to miejsca bez miłości, gdzie porzuca się starszych rodziców, którymi nie chcemy się zajmować? A może wręcz przeciwnie, czasem oddanie najbliższej osoby do miejsca, gdzie będzie miała zapewnioną opiekę medyczną, rehabilitację, jest dowodem miłości? Czy miłość wystarczy, aby opiekować się poważnie schorowaną osobą, gdy my nie mamy wiedzy medycznej? Zapraszamy do wysłuchania audycji!

Słuchaj i czytaj więcej >>>
mowa spotkanie rozmowa debata 1200.jpg
Głos za głos - wyraź opinię w ważnej sprawie

Bez polityki i bez obrażania. Zapraszamy do udziału w dyskusji od poniedziałku do czwartku po godz. 10.00. Telefon do studia: (22) 645 22 66. Nowy temat dyskusji można zgłosić także pod numerem (22) 645 26 26. Do dyspozycji słuchaczy są także pozostałe kanały komunikacji: nr sms 71 151 oraz profil radiowej Jedynki na facebooku.

 ***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzą: Karolina RożejRoman Czejarek

Gość: Marek Gabański (prezes Fundacji Domy Opieki)

Data emisji: 2.11.2015

Godzina emisji: 10.12

gs/tj

 

Czytaj także

Bez celibatu w Kościele. Kiedy ksiądz może mieć żonę?

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2015 12:00
- Celibat księży to prowokacja, życiowy performance wskazujący, że jest coś ponad nad naszym życiem. Nie wyrzekamy się seksualności – mówi ks. Adam Pawłowski z Poznania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brak dobrych manier. Znak naszych czasów?

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2015 12:56
- Normy zachowań, które 30-40 lat temu uchodziły za naganne nikogo dziś nie rażą, a czasami uważane są za coś pozytywnego - zauważa jeden ze słuchaczy Jedynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Śmieci - problem prawny czy kulturowy?

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2015 13:00
Brak jednolitego systemy odbioru śmieci, zbyt wysokie opłaty, źle oznaczone pojemniki, brak koszy i opakowań, które można oddać za kaucją – to według słuchaczy najczęstsze powody śmiecenia Polaków. Jak wyeliminować to zjawisko?
rozwiń zwiń