X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Związki partnerskie. Nieformalne znaczy trudniejsze?

Już dawno temat "Głos za głos" nie wiązał się z tak wieloma aspektami naszego życia i nie wywołał tak różnych opinii. Temat legalizacji związków partnerskich poruszył słuchaczy i słuchaczki w różnym wieku, z różnymi doświadczeniami i żyjących w związkach o różnym statusie.
Osoby żyjące w związkach nieformalnych muszą podpisać wiele umów, by w pełni uregulować kwestie prawne, które w Polsce naturalnie wynikają jedynie z zawarcia związku małżeńskiego
Osoby żyjące w związkach nieformalnych muszą podpisać wiele umów, by w pełni uregulować kwestie prawne, które w Polsce naturalnie wynikają jedynie z zawarcia związku małżeńskiegoFoto: East News/Glow Images
O Audycji
Opis

Już dawno temat "Głos za głos" nie wiązał się z tak wieloma aspektami naszego życia i nie wywołał tak różnych opinii. Temat legalizacji związków partnerskich poruszył słuchaczy i słuchaczki w różnym wieku, z różnymi doświadczeniami i żyjących w związkach o różnym statusie.

Pojawiły się opinie mówiące o społecznych i emocjonalnych kosztach, jakie ponoszą kobiety pozostające w nieformalnych związkach, kłopotach prawnych partnerów, a także podejrzenia o celowe nieformalizowanie związku, by móc korzystać z socjalnego wsparcia dla samotnych matek.

Czytaj i słuchaj także
mowa spotkanie rozmowa debata 1200.jpg
Głos za głos - wyraź opinię w ważnej sprawie

Jak wyjaśnia mec. Joanna Walaszczyk, w świetle polskiego prawa osoby żyjące razem od lat, a nawet wychowujące dzieci, ale żyjące w związku niesformalizowanym, są dla siebie obce. - Nie korzystają z dobrodziejstw, jakie niosą ze sobą uregulowania Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, choćby w kwestiach majątkowych i podatkowych. Wszelkie sprawy między sobą muszą regulować umowami cywilno-prawnymi, np. zakup nieruchomości - mówi adwokat. Brak ustawy regulującej związki partnerskie mnoży także trudności związane z dziedziczeniem, wypłacaniem alimentów oraz dostępem do informacji o stanie zdrowia.

W jaki sposób prawnie można uregulować wzajemne relacje partnerów, którzy nie chcą brać ślubu? O tym w nagraniu audycji z udziałem słuchaczy.

Bez polityki i bez obrażania. Zapraszamy do udziału w dyskusji od poniedziałku do czwartku po godz. 10.00. Telefon do studia: (22) 645 22 66. Nowy temat dyskusji można zgłosić także pod numerem (22) 645 26 26. Do dyspozycji słuchaczy są także pozostałe kanały komunikacji: nr sms 71 151 oraz profil radiowej Jedynki na facebooku.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzą: Karolina Rożej, Roman Czejarek

Gość: Joanna Walaszczyk (adwokat)

Data emisji: 25.11.2015

Godzina emisji: 10.10

asz/ag

Playlista
Tagi

Playlista