Pierwsze wybory miss świata na wózku odbędą się w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2015 18:10
- Polska jest wiodąca, na skalę europejską, jeżeli chodzi o jakość przygotowania tego konkursu. Nie boimy się, że nam się nie uda - mówi Katarzyna Wojtaszek, organizatorka Wyborów Miss Polski na wózku.
Audio
  • Katarzyna Wojtaszek o sytuacji kobiet poruszających się na wózku i przygotowaniach do kolejnych wyborów miss Polski oraz pierwszych - świata (Cztery pory roku/Jedynka)
W tym roku, po raz pierwszy, na kartach kalendarza Najpiękniejszym towarzyszą panowie. Całkowity zysk ze sprzedaży kalendarza zostanie przeznaczony na organizację wyborów Miss World Wheelchair, które odbędą się w październiku 2017.
W tym roku, po raz pierwszy, na kartach kalendarza Najpiękniejszym towarzyszą panowie. Całkowity zysk ze sprzedaży kalendarza zostanie przeznaczony na organizację wyborów Miss World Wheelchair, które odbędą się w październiku 2017. Foto: mat. promocyjne Fundacji Jedyna Taka

Szukając krajów, które mogłyby wystawić swoje kandydatki w Wyborach Miss Świata na wózku w 2017 roku, organizatorzy z zaskoczeniem zauważyli, że Europa niedomaga pod tym względem. - Wśród 48 konkursów na całym świecie ponad 40 odbywa się w Stanach Zjednoczonych. U naszych sąsiadów nie jest za specjalnie, dlatego chcemy im dać narzędzia, by zorganizowały konkurs u siebie w tym i następnym roku - wyjaśnia prezeska Fundacji Jedyna Taka.

Czytaj także
miss polski na wózku 2015 1200.jpg
Polskie Miss na wózku inspirują świat

Wybory Najpiękniejszej od pierwszej edycji w 2013 roku pozwalały Polkom zamanifestować, że wózek kobiety nie określa. Że niezależnie od sposobu poruszania się kończą studia, wychodzą za mąż, mają dzieci, odnoszą sukcesy w pracy. Ale udział w konkursie, warsztatach i gali finałowej pozwalają przedstawicielkom płci pięknej poczuć na nowo swoją kobiecość - przekonać się o swojej wartości i pięknie. - Po wypadku zatracamy się, lądujemy ubrane w dres w szpitalu, gdzie wszyscy są do siebie podobni, obciążeni jakimś nieszczęściem. Zapominamy o tym, co w nas najważniejsze - przyznaje gość Romana Czejarka.

Katarzyna Wojtaszek mówiła także o swoim samopoczuciu odkąd uległa wypadkowi oraz barierach, jakie na co dzień pokonują kobiety poruszające się na wózku. Zachęcała także do zakupy wyjątkowego, eterycznego kalendarza.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Katarzyna Wojtaszek (prezes Fundacji Jedyna Taka) 

Data emisji: 21.12.2015

Godzina emisji: 11.20

asz/tj

Czytaj także

I Wybory Miss Polski na wózku: Olga Fijałkowska Najpiękniejszą

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2013 07:00
- Każda z nas zasługuje na ten tytuł - powiedziała Olga Fijałkowska ze Starych Święcic odbierając tytuł Miss Polski na wózku. Pierwszemu w historii konkursowi patronowała radiowa Jedynka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Julia Torla wygrywa II Wybory Miss Polski na wózku

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2014 11:20
Odważyły się wystartować w konkursie piękności i poddać ocenie internautów. Finalistki konkursu długo przygotowywały się do gali finałowej, a wreszcie wystąpiły przed jurorami i publicznością. Te kobiety łamią stereotypy!
rozwiń zwiń