X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pierwsze wybory miss świata na wózku odbędą się w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2015 18:10
- Polska jest wiodąca, na skalę europejską, jeżeli chodzi o jakość przygotowania tego konkursu. Nie boimy się, że nam się nie uda - mówi Katarzyna Wojtaszek, organizatorka Wyborów Miss Polski na wózku.
Audio
  • Katarzyna Wojtaszek o sytuacji kobiet poruszających się na wózku i przygotowaniach do kolejnych wyborów miss Polski oraz pierwszych - świata (Cztery pory roku/Jedynka)
W tym roku, po raz pierwszy, na kartach kalendarza Najpiękniejszym towarzyszą panowie. Całkowity zysk ze sprzedaży kalendarza zostanie przeznaczony na organizację wyborów Miss World Wheelchair, które odbędą się w październiku 2017.
W tym roku, po raz pierwszy, na kartach kalendarza Najpiękniejszym towarzyszą panowie. Całkowity zysk ze sprzedaży kalendarza zostanie przeznaczony na organizację wyborów Miss World Wheelchair, które odbędą się w październiku 2017. Foto: mat. promocyjne Fundacji Jedyna Taka

Szukając krajów, które mogłyby wystawić swoje kandydatki w Wyborach Miss Świata na wózku w 2017 roku, organizatorzy z zaskoczeniem zauważyli, że Europa niedomaga pod tym względem. - Wśród 48 konkursów na całym świecie ponad 40 odbywa się w Stanach Zjednoczonych. U naszych sąsiadów nie jest za specjalnie, dlatego chcemy im dać narzędzia, by zorganizowały konkurs u siebie w tym i następnym roku - wyjaśnia prezeska Fundacji Jedyna Taka.

Czytaj także
miss polski na wózku 2015 1200.jpg
Polskie Miss na wózku inspirują świat

Wybory Najpiękniejszej od pierwszej edycji w 2013 roku pozwalały Polkom zamanifestować, że wózek kobiety nie określa. Że niezależnie od sposobu poruszania się kończą studia, wychodzą za mąż, mają dzieci, odnoszą sukcesy w pracy. Ale udział w konkursie, warsztatach i gali finałowej pozwalają przedstawicielkom płci pięknej poczuć na nowo swoją kobiecość - przekonać się o swojej wartości i pięknie. - Po wypadku zatracamy się, lądujemy ubrane w dres w szpitalu, gdzie wszyscy są do siebie podobni, obciążeni jakimś nieszczęściem. Zapominamy o tym, co w nas najważniejsze - przyznaje gość Romana Czejarka.

Katarzyna Wojtaszek mówiła także o swoim samopoczuciu odkąd uległa wypadkowi oraz barierach, jakie na co dzień pokonują kobiety poruszające się na wózku. Zachęcała także do zakupy wyjątkowego, eterycznego kalendarza.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Katarzyna Wojtaszek (prezes Fundacji Jedyna Taka) 

Data emisji: 21.12.2015

Godzina emisji: 11.20

asz/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

I Wybory Miss Polski na wózku: Olga Fijałkowska Najpiękniejszą

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2013 07:00
- Każda z nas zasługuje na ten tytuł - powiedziała Olga Fijałkowska ze Starych Święcic odbierając tytuł Miss Polski na wózku. Pierwszemu w historii konkursowi patronowała radiowa Jedynka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Julia Torla wygrywa II Wybory Miss Polski na wózku

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2014 11:20
Odważyły się wystartować w konkursie piękności i poddać ocenie internautów. Finalistki konkursu długo przygotowywały się do gali finałowej, a wreszcie wystąpiły przed jurorami i publicznością. Te kobiety łamią stereotypy!
rozwiń zwiń