Ile warte są noworoczne postanowienia, czyli magia sylwestra

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2015 12:11
- Lubimy magię. Nadajemy nadzwyczajne znaczenie szczególnym datom i wydarzeniom - tłumaczył w radiowej Jedynce psycholog Jacek Gientka.
Audio
  • Ile warte są noworoczne postanowienia? (Cztery pory roku/Jedynka)
Dlaczego z postanowieniami czekamy do końca roku?
Dlaczego z postanowieniami czekamy do końca roku? Foto: Pixabay

Rzucę palenie, odbędę podróż życia, zmienię pracę, poznam miłość życia, zrzucę zbędne kilogramy. W teorii wszystkie te postanowienia wyglądają bardzo ładnie, gorzej jednak bywa z praktyką.

Tym bardziej, że traktujemy je trochę z przymrużeniem oka. Postanawiamy, ale zdajemy sobie też sprawę, że nic z tego nie wyjdzie. – Jest takie słynne powiedzienie: "Bardzo łatwo rzucać palenie, robiłem to już 30 razy" - przypomniał ekspert Jedynkowego cyklu "Głos za głos". Choć z drugiej strony niektórym udaje się tych postanowień dotrzymać. Których i jak? O tym w nagraniu audycji.

W cyklu "Głos za głos" rozmawiamy bez polityki i bez obrażania. Zapraszamy do udziału w dyskusji od poniedziałku do czwartku po godz. 10.00. Telefon do studia: 22 645 22 66. Nowy temat dyskusji można zgłosić także pod numerem 22 645 26 26. Do dyspozycji słuchaczy są także pozostałe kanały komunikacji: nr sms 71 151 oraz profil radiowej Jedynki na facebooku.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzą: Karolina Rożej, Małgorzata Raducha

Gość: Jacek Gientka (psycholog)

Data emisji: 31.12.2015

Godzina emisji: 10.11

tj/pg

Czytaj także

Dlaczego w Sylwestra nie można się zakochać?

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2015 10:22
Dziennikarka Trójki Kasia Stoparczyk pyta dzieci, co to jest Sylwester. - To taki dzień, kiedy włącza się szybką, imprezyczną muzykę i się tańczy - odpowiadają mali specjaliści.
rozwiń zwiń