Szokujące realia pracy polskich kierowców TIR-ów

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2016 14:10
- Dużo się słyszy o kierowcach ciężarówek - jak to oni niebezpiecznie jeżdżą. A może warto byłoby zobaczyć, jak są naciskani przez spedycję i firmy logistyczne - alarmuje słuchacz Jedynki.
Audio
  • Szokujące realia pracy polskich kierowców TIR-ów (Głos za głos/Jedynka)
Polska branża międzynarodowego transportu drogowego zatrudnia ponad 300 tysięcy pracowników.
Polska branża międzynarodowego transportu drogowego zatrudnia ponad 300 tysięcy pracowników. Foto: Craig Wyzik/Flickr

Naciski na kierowców, by jeździli szybciej mimo ograniczeń prędkości na drogach, to tylko jeden z problemów, na który zwracamy uwagę w rozmowie z cyklu "Głos za głos". Inny polega na tym, że zamiast jechać bezpieczną autostradą, kierowcy TIR-ów wybierają często boczne drogi. W przeciwnym razie, szef firmy, dla której pracują, obciąży ich opłatą za autostradę.

Czytaj także:
motorower 1200.jpg
Kierowcy, rowerzyści, piesi - wojna na śmierć i życie

Jak panujące zasady oceniają sami kierowcy? Przed czym przestrzega ekspert? W czym mogłoby pomóc państwo? Jak postrzegany jest system szkolenia kierowców? Zachęcamy do wysłuchania całej audycji, która kierowcom samochodów osobowych z pewnością na drogach otworzy oczy.

W cyklu "Głos za głos" rozmawiamy bez polityki i bez obrażania. Zapraszamy do udziału w dyskusji od poniedziałku do czwartku po godz. 10.00. Telefon do studia: 22 645 22 66. Nowy temat dyskusji można zgłosić także pod numerem 22 645 26 26. Do dyspozycji słuchaczy są także pozostałe kanały komunikacji: nr sms 71 151 oraz profil radiowej Jedynki na facebooku.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzą: Roman Czejarek, Bogdan Sawicki

Gość: Andrzej Łabęcki (prezes Stowarzyszenia Klubu Polskiego Trakera)

Data emisji: 14.01.2016

Godzina emisji: 10.12

fbi/ag

 

Czytaj także

Przewoźnicy walczą o polski rynek

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2015 15:33
Przewoźnicy walczą o polski rynek, pasażerowie mają coraz większy wybór. Firma Polski Bus ogłosiła, że od początku października rozbuduje siatkę połączeń. W rozkładzie pojawi się 17 nowych miast, między innymi Suwałki, Płock, Łomża, Kalisz i Sieradz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Straż miejska - likwidować czy nie likwidować?

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2015 12:12
- Wszystkie zgłoszenia są nagrywane. Jeśli ktoś odnosi wrażenie, że jego zgłoszenie nie zostało potraktowane poważnie, to należy interweniować u przełożonych – przypomina pan Marek, strażnik miejski z Górnego Śląska.
rozwiń zwiń