Polaków kłopoty z alimentami

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2016 14:31
Zwykle alimenty kojarzą się nam z następującym problemem: jedno z rodziców oskarża drugie, że nie płaci na dzieci. Okazuje się, że dzieci też mogą zostać pozwane ws. alimentów dla rodziców.
Audio
  • Komu należą się alimenty? (Głos za głos/Jedynka)
Coraz częściej to dzieci muszą płacić  alimenty swoim rodzicom (zdjęcie ilustracyjne)
Coraz częściej to dzieci muszą płacić alimenty swoim rodzicom (zdjęcie ilustracyjne)Foto: pixabay.com/CC0 Public Domain/sarahbernier3140

Potomstwo także może płacić alimenty rodzicom. Od kilku lat liczba pozwów rodziców wobec dzieci rośnie. Prawnicy są zgodni: będzie ich przybywać.

Od czego zależy wysokość alimentów, które zasądza sąd? Dlaczego wszyscy są potem zawiedzeni ich wysokością? M.in. na te pytania odpowiadała ekspert zaproszona do studia radiowej Jedynki mecenas Eliza Kuna. Zapraszamy do wysłuchania audycji.

W cyklu "Głos za głos" rozmawiamy bez polityki i bez obrażania. Zapraszamy do udziału w dyskusji od poniedziałku do czwartku po godz. 10.00. Telefon do studia: 22 645 22 66. Nowy temat dyskusji można zgłosić także pod numerem 22 645 26 26. Do dyspozycji słuchaczy są także pozostałe kanały komunikacji: nr sms 71 151 oraz profil radiowej Jedynki na facebooku.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzą: Roman Czejarek, Bogdan Sawicki

Gość: Eliza Kuna (prawnik)

Data emisji: 26.01.2016

Godzina emisji: 10.10

mp/pg

Czytaj także

Szokujące realia pracy polskich kierowców TIR-ów

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2016 14:10
- Dużo się słyszy o kierowcach ciężarówek - jak to oni niebezpiecznie jeżdżą. A może warto byłoby zobaczyć, jak są naciskani przez spedycję i firmy logistyczne - alarmuje słuchacz Jedynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Urzędy pracy. Czy pośredniaki są skuteczne?

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2016 12:00
- Niestety ciągle brakuje mechanizmów, które mogłyby piętnować albo zmieniać sytuację w urzędach które funkcjonują fatalnie - mówi dr Grzegorz Baczewski z Konfederacji Lewiatan. Jak potwierdzają słuchacze takich miejsc nie brakuje...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak jest pozycja Polski w Unii Europejskiej?

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2016 12:22
Ile płacimy Unii Europejskiej? Ile ona nam daje? Czy Wspólnota daje czy raczej pożycza? Czy bilans: finanse, a nasza autonomia wypada na naszą korzyść? Właśnie o to pytali słuchacze radiowej Jedynki.
rozwiń zwiń