X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polaków kłopoty z alimentami

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2016 14:31
Zwykle alimenty kojarzą się nam z następującym problemem: jedno z rodziców oskarża drugie, że nie płaci na dzieci. Okazuje się, że dzieci też mogą zostać pozwane ws. alimentów dla rodziców.
Audio
  • Komu należą się alimenty? (Głos za głos/Jedynka)
Coraz częściej to dzieci muszą płacić  alimenty swoim rodzicom (zdjęcie ilustracyjne)
Coraz częściej to dzieci muszą płacić alimenty swoim rodzicom (zdjęcie ilustracyjne)Foto: pixabay.com/CC0 Public Domain/sarahbernier3140

Potomstwo także może płacić alimenty rodzicom. Od kilku lat liczba pozwów rodziców wobec dzieci rośnie. Prawnicy są zgodni: będzie ich przybywać.

Od czego zależy wysokość alimentów, które zasądza sąd? Dlaczego wszyscy są potem zawiedzeni ich wysokością? M.in. na te pytania odpowiadała ekspert zaproszona do studia radiowej Jedynki mecenas Eliza Kuna. Zapraszamy do wysłuchania audycji.

W cyklu "Głos za głos" rozmawiamy bez polityki i bez obrażania. Zapraszamy do udziału w dyskusji od poniedziałku do czwartku po godz. 10.00. Telefon do studia: 22 645 22 66. Nowy temat dyskusji można zgłosić także pod numerem 22 645 26 26. Do dyspozycji słuchaczy są także pozostałe kanały komunikacji: nr sms 71 151 oraz profil radiowej Jedynki na facebooku.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzą: Roman Czejarek, Bogdan Sawicki

Gość: Eliza Kuna (prawnik)

Data emisji: 26.01.2016

Godzina emisji: 10.10

mp/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szokujące realia pracy polskich kierowców TIR-ów

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2016 14:10
- Dużo się słyszy o kierowcach ciężarówek - jak to oni niebezpiecznie jeżdżą. A może warto byłoby zobaczyć, jak są naciskani przez spedycję i firmy logistyczne - alarmuje słuchacz Jedynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Urzędy pracy. Czy pośredniaki są skuteczne?

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2016 12:00
- Niestety ciągle brakuje mechanizmów, które mogłyby piętnować albo zmieniać sytuację w urzędach które funkcjonują fatalnie - mówi dr Grzegorz Baczewski z Konfederacji Lewiatan. Jak potwierdzają słuchacze takich miejsc nie brakuje...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak jest pozycja Polski w Unii Europejskiej?

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2016 12:22
Ile płacimy Unii Europejskiej? Ile ona nam daje? Czy Wspólnota daje czy raczej pożycza? Czy bilans: finanse, a nasza autonomia wypada na naszą korzyść? Właśnie o to pytali słuchacze radiowej Jedynki.
rozwiń zwiń