Iran nowym celem wycieczek. Co warto wiedzieć?

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2016 19:28
Podwójne ceny: dla miejscowych i turystów, obowiązkowe zakrywanie włosów u kobiet i zakaz noszenia spodenek u mężczyzn. O czym należy pamiętać, wyjeżdżając do Iranu?
Audio
  • O czym warto pamiętać, wyjeżdżając do Iranu? (Cztery pory roku/ Jedynka)
Iran nowym celem wycieczek. Co warto wiedzieć?
Foto: Pixabay/pouria

Do niedawna na ten kraj były nałożone międzynarodowe sankcje, a obecnie staje się nowym celem podróży turystycznych. Iran to specyficzne miejsce, o bogatej historii i kulturze. Obecnie, ze względu na kwestie bezpieczeństwa, może się okazać znacznie lepszą destynacją niż Tunezja czy Turcja. - To bardzo przyjazny kraj, w którym kompletnie nie ma się czego bać. Na miejscu zapominamy o tym, że może tam być niebezpiecznie - podkreśla Marcin Wesołowski, autor bloga "Wojażer".

Jak można za rozsądną cenę i bezpiecznie dostać się do Iranu? W jaki sposób można załatwić wizę do tego kraju? Czy należy obawiać się tamtejszej tzw. policji obyczajowej i o czym warto pamiętać, wyjeżdżając do Iranu? O tym więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzą: Roman Czejarek

Gość: Marcin Wesołowski (podróżnik, autor przewodnika po Iranie i bloga "Wojażer")

Data emisji: 28.01.2016

Godzina emisji: 11.18

sm/pg

Czytaj także

2300 km pieszo po górach Iranu

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2015 11:30
- Przynajmniej raz dziennie zdarzało mi się zobaczyć ludzką twarz - mówił Łukasz Supergan po 76 dniach samotnej wędrówki po górach Zagros.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artur Orzech odkrywa prawdziwe oblicze Iranu

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2015 10:56
Popularny dziennikarz muzyczny, z wykształcenia Iranista. W "Lecie z Radiem" Artur Orzech opowiada o swojej książce, którą poświecił temu niezwykłemu krajowi.
rozwiń zwiń