Węgrzy - przyjaciele Polaków, miłośnicy wolności

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2016 13:45
Polak, Węgier - dwa bratanki! Popularne powiedzenie ilustruje pozytywne stosunki między naszymi narodami. - To ewenement na skalę Europy - mówi Gáspár Keresztes z Węgierskiego Instytutu Kultury.
Audio
  • Gáspár Keresztes o przyjaźni polsko-węgierskiej (Cztery Pory Roku/Jedynka)
Budapeszt. Widok na budynek Parlamentu
Budapeszt. Widok na budynek ParlamentuFoto: Pixabay (Domena publiczna)

Gość "Czterech Pór Roku" opowiada, że Węgrzy przybyli do Europy z Bliskiego Wschodu i poza Finami i Estończykami nie mają w regionie żadnych "krewnych". - To fenomen, że dwa narody - Polacy i Węgrzy - żyją obok siebie i poza bardzo małymi stłuczkami przez 1000 lat nie prowadzą ze sobą wojen. Poza tym mamy to samo zamiłowanie do wolności i lubimy imprezować - zapewnia Gáspár Keresztes.

Z audycji dowiecie się, czy poziom życia na Węgrzech jest niższy czy wyższy niż w Polsce, czy śliwki węgierki rzeczywiście pochodzą z Węgier i gdzie w kraju Madziarów częściej można spotkać Polaków niż rodowitych mieszkańców.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Gáspár Keresztes (Węgierski Instytut Kultury)

Data emisji: 23.03.2016

Godzina emisji: 9.11

mg/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kim Dae-hwan: flaki to zupa kontrowersyjna

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2015 15:18
Jak Koreańczycy odbierają Polaków? Czy w naszej kuchni są potrawy dla nich nieakceptowalne? Czy polska kultura wydaje im się egzotyczna?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Jamkowski - podwodny poszukiwacz skarbów

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2016 12:30
Stanowisko redaktora naczelnego "National Geographic Polska" zamienił na niepewny los obieżyświata. - Uwielbiam podróżować, fotografować, nurkować, wspinać się, pisać, robić reportaże. Tego nie da się pogodzić z pracą za biurkiem - mówi Marcin Jamkowski.
rozwiń zwiń