X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Elżbieta II. Królowa o niegrzecznej biografii

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2016 20:30
- Postanowiłem zedrzeć fasadę i pokazać, dlaczego może nas zachwycać, a dlaczego nie. I jaka jest naprawdę - mówi Marek Rybarczyk, autor książki "Elżbieta II. O czym nie mówi królowa?".
Audio
  • O życiu Elżbiety II opowiada Marek Rybarczyk (Cztery pory roku/Jedynka)
Od września 2015 Królowa Elżbieta II jest najdłużej panującym monarchą Wielkiej Brytanii. Pobiła bowiem rekord królowej Wiktorii (63 lata, 7 miesięcy i 2 dni), której jest praprawnuczką
Od września 2015 Królowa Elżbieta II jest najdłużej panującym monarchą Wielkiej Brytanii. Pobiła bowiem rekord królowej Wiktorii (63 lata, 7 miesięcy i 2 dni), której jest praprawnuczkąFoto: PAP/DPA/Horst Ossinger

Uwielbia powieści Agathy Christie, jeździ konno i poluje, podpisuje ustawy, jej są wszyscy urzędnicy państwowi. Elżbieta II wystąpiła w filmie z Jamesem Bondem, to na niej spoczywa też obowiązek wypowiedzenia wojny. - Bez niej nie byłoby tej wielkiej lojalności dla państwa, ona jest tym, co nie ma barwy politycznej - opowiada dziennikarz.

Marek Rybarczyk opisuje losy królowej z dynastii Windsorów, która jest najdłużej panującym władcą Wielkiej Brytanii, codziennie prowadzi pamiętnik, który nigdy nie zostanie opublikowany, a tego, co nastąpi po jej śmierci, nikt nie jest w stanie sobie wyobrazić.

Jaka jest tajemnica długowieczności królowej Elżbiety i jakich rozterek dostarczyło jej małżeństwo? Zapraszamy do wysłuchania audycji, której gość mówi też o obchodach 90. urodzin królowej Elżbiety II.

Książka Marka Rybarczyka "Elżbieta II. O czym nie mówi królowa?" ukaże się 13 kwietnia nakładem wyd. Znak. 

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Marek Rybarczyk (dziennikarz, korespondent, publicysta)

Data emisji: 29.03.2016

Godzina emisji: 11.22   

asz/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Elżbieta II – kobieta, która wzięła ślub z monarchią

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2019 07:00
"Z Bożej łaski Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz innych Jej Królestw i Terytoriów królowa, Głowa Wspólnoty Narodów, Obrończyni Wiary" – oto pełny tytuł królowej Elżbiety II. Kobiety, która od 67 lat stoi na czele Królestwa Brytyjskiego.
rozwiń zwiń