X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Fałszerstwo fałszerstwu nierówne, ale karalne

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2016 14:00
- Czasami wystarczy oświadczenie nieprawdy w dokumentach lub fakt, że czegoś nie dopowiemy, by popaść w kłopoty - przestrzegał w Jedynce mecenas Bartosz Bator.
Audio
  • Fałszerstwo fałszerstwu nie równe (Cztery pory roku/Jedynka)
- Nie wolno rozszywać ani rozrywać aktu notarialnego. Posługiwanie się takim dokumentem będzie rodziło szereg konsekwencji. Jego wiarygodność jest wtedy żadna - mówił Bartosz Bator
- Nie wolno rozszywać ani rozrywać aktu notarialnego. Posługiwanie się takim dokumentem będzie rodziło szereg konsekwencji. Jego wiarygodność jest wtedy żadna - mówił Bartosz Bator Foto: Panthermedia

Gość Jedynki tłumaczył, że sprawy dotyczące fałszerstw dokumentów nie są sobie równe, a siła przeróbki i okoliczności, które się z nią wiążą będą miały wpływ na skalę odpowiedzialności. Od zawsze jednak przepisy dotyczące fałszowania dokumentów były restrykcyjne.

Konsekwencje fałszerstw dokumentów mogą być bowiem na gruncie prawa cywilnego, gdy nasze działanie spowoduje czyjąś szkodę. Przewidziano jednak też odpowiedzialność karną. - Kodeks wykroczeń i karny daje silny oręż przeciwko osobom, które wpadną na tak "genialny" pomysł - mówił Bartosz Bator.

W nagraniu audycji Bartosz Bator wyjaśnił m.in., na czym polega prostowanie oczywistych pomyłek w dokumentach, takich jak błąd w nazwisku czy w dacie urodzenia. Omówił przykłady fałszerstw i ich konsekwencje - od druku legitymacji szkolnej po akt notarialny. Powiedział również, jak chronić się przed takimi działaniami.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Bartosz Bator (adwokat)

Data emisji: 30.03.2016

Godzina emisji: 11.20

tj/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gdy nie jesteśmy godni spadku...

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2016 09:00
Tym razem mecenas Bartosz Bator przyjrzał się, w jakich sytuacjach można pozbawić kogoś prawa do spadku. - Odnoszą się do tego dwie instytucje: wydziedziczenia i niegodności dziedziczenia.
rozwiń zwiń