X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dlaczego "ospa party" to śmiertelne niebezpieczeństwo?

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2016 15:50
Rocznie w Polsce umiera 4-5 dzieci z powodu powikłań ospy – przypomina dr Paweł Grzesiowski z Centrum Medycyny Zapobiegawczej.
Audio
  • Dr Paweł Grzesiowski o ryzyku związanym z "ospa party", a także dlaczego warto szczepić dzieci (Cztery pory roku/Jedynka)
Odkrycie polskich naukowców daje możliwości dla opracowania skutecznych terapii genowych dla zwalczania nowotworów
Odkrycie polskich naukowców daje możliwości dla opracowania skutecznych terapii genowych dla zwalczania nowotworówFoto: pixabay.com

Jak przypomina gość Romana Czejarka, szczepionka przeciw ospie zawiera osłabiony wirus i dzięki temu nie ma po nim powikłań, ciężkich zachorowań, zgonów. "Dziki" wirus, którym możemy się zarazić od innego dziecka na "ospa party", podlega spontanicznym mutacjom, które mogą sprawić, że będzie prowadził do powikłań - mówi dr Paweł Grzesiowski.

Na jakie powikłania narażone są dzieci chorujące na ospę? Gdzie szukać informacji o szczepionkach? Kto ostrzega w sieci przed szczepieniem dzieci? W jakich przypadkach jednak nie należy szczepić dzieci? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: dr Paweł Grzesiowski (ekspert w dziedzinie szczepień, Centrum Medycyny Zapobiegawczej)

Data emisji: 31.03.2016

Godzina emisji: 11.24

gs/mg

Komentarze1
aby dodać komentarz
MamaJasiowa2016-04-01 13:22 Zgłoś
To dobrze, że lekarze próbują walczyć z tymi mitami, które możemy zobaczyć i usłyszeć w internecie. Oczywiście warto wiedzieć, jakie są przeciwwskazania i kiedy dziecka nie szczepić ale warto też usłyszeć po co właściwie dziecko szczepimy.

Czytaj także

Szczepienia dzieci: obawy i mity

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2015 17:00
- Każda szczepionka miała swoich przeciwników - podkreśla prof. Gut, wirusolog - wspominając o broszurze wydanej w Krakowie o niedorzeczności szczepień na ospę z... 1907 roku
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczepić czy nie szczepić? Fakty i mity o szczepieniach dzieci

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2015 18:03
20-30 lat temu szczepiono wszystkie dzieci. Obecnie z każdym rokiem wzrasta liczba rodziców rezygnujących z tego zabiegu.
rozwiń zwiń