X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nauka angielskiego - przez żołądek do głowy

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2016 13:20
Dr Agnieszka Bolikowska opracowała autorską metodę nauczania języków obcych dla osób powyżej 35. roku życia. Na jej zajęciach nie ma podręczników, kserówek, prac domowych ani egzaminów. Są za to pyszne dania z różnych stron świata.
Audio
  • Dr Agnieszka Bolikowska o swojej autorskiej metodzie nauczania języków (Cztery Pory Roku/Jedynka)
Swobodna rozmowa to najlepszy sposób na doszlifowanie umiejętności posługiwania się językiem obcym
Swobodna rozmowa to najlepszy sposób na doszlifowanie umiejętności posługiwania się językiem obcymFoto: Glow Images/East News

Każde zajęcia rozpoczynają się od wspólnego posiłku. - Zatrudniamy trzech wspaniałych szefów kuchni, którzy serwują nam posiłki z krajów anglojęzycznych. Takich państw jest aż 58, a proces opracowania jednego posiłku trwa nawet kilka tygodni - mówi dr Bolikowska. Ekspertka podkreśla, że taki styl prowadzenia zajęć pozwala uczestnikom poczuć się swobodnie i wyzbyć się wstydu i strachu. - Przez lata sformalizowanej edukacji szkolnej mamy niesamowite blokady i lęki przed popełnianiem błędów. Wynika to z prostej przyczyny - nasza edukacja, nie tylko językowa, polega na wytykaniu tych niepoprawności - tłumaczy.

Jaka jest rola nauczyciela na takich zajęciach? Jakie metody nauczania języków obcych są najpopularniejsze w innych krajach? Zapraszamy do odsłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: "Cztery Pory Roku" 

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: dr Agnieszka Bolikowska (ekspertka nauczania języków obcych)

Data emisji: 30.05.2016

Godzina emisji: 11.20

mg/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Coraz mniej poliglotów

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2012 09:00
Komisja Europejska opublikowała raport na temat znajomości języków obcych w 27 krajach członkowskich Wspólnoty. Maleje liczba Europejczyków, którzy potrafią posługiwać się przynajmniej dwoma obcymi językami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mały poliglota. Jak uczyć dzieci języków obcych?

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2015 11:57
Od 1 września wszystkie 5-latki będą objęte obowiązkowym nauczaniem języka obcego. - To bardzo dobry pomysł - przyznają goście "Czterech pór roku".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Więcej mówienia, mniej gramatyki. Jak skutecznie uczyć się języków obcych?

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2015 12:00
- Najważniejsze to jak najwięcej mówić - taką receptę na szybkie przyswojenie języków obcych zdradził w radiowej Jedynce Jacek Członkowski, prezes Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Jakości w Nauczaniu Języków Obcych (PASE).
rozwiń zwiń