X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Warszawskie legendy, które budują tożsamość

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2016 13:39
- To jest pierwsza książka, która zebrała prawie wszystkie legendy warszawskie i nie ma w Polsce odpowiednika, mimo, że wydano wiele podobnych regionalnych antologii - z dumą oznajmił kulturoznawca, Łukasz Bukowiecki, autor posłowia do publikacji "Legendy warszawskie. Antologia".
Audio
  • Kulturoznawca o imponującym zbiorze pt. "Legendy warszawskie.Antologia" (Cztery pory roku/Jedynka)
Najwięcej warszawskich legend związanych jest ze Starym Miastem
Najwięcej warszawskich legend związanych jest ze Starym MiastemFoto: pixabay

Ogromny zespół pracowników i współpracowników Muzeum Warszawy opracował warstwę naukową i popularnonaukową pokaźnego w objętości wydawnictwa.

- Książka została tak uporządkowana, żeby poszczególne legendy przypisać do różnych miejsc w Warszawie, zarówno tych istniejących, jak i nieistniejących. Jest tych miejsc 30, a opowieści o nich - dwa razy tyle - mówił gość Sławy Bieńczyckiej.

Legendy pokazują topografię i pozwalają lepiej zakorzenić się tam, gdzie żyjemy. - Pozwalają znaleźć tożsamość z miejscem, w którym się żyje, pracuje, mieszka. Nawet dorosłym osobom potrzebne są do tego, abyśmy oczami świadków historii na nowo poznali dzieje miasta, regionu, kraju - przekonywał Bukowiecki.

Co warszawski Bazyliszek ma wspólnego ze smokiem wawelskim? Gdzie mieszkała Syrenka, a gdzie Złota Kaczka? Odpowiedzi w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: "Cztety pory roku"

Prowadzi: Sława Bieńczycka

Gość: Łukasz Bukowiecki (kulturoznawca z Uniwersytetu Warszawskiego, autor posłowia do książki "Legendy warszawskie. Antologia")

Data emisji: 29.09.2016

Godzina emisji: 9.23

ab/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Industrialne serce bije w województwie śląskim

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2016 15:02
- Pokazujemy technikę i technologię przez zabawę. Nie wolno zapominać o przeszłości, bo ona kształtuje przyszłość - podkreśla Adam Hajduga organizator Industriady
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyjątkowy koncert-hołd dla powstańczej Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2016 15:00
- Wydarzenie jest dedykowane Powstańcom i ludności cywilnej Śródmieścia. Tytuł koncertu "To my - walcząca Warszawa" jest cytatem z "Hymnu Śródmieścia". Zależy nam także na tym, żeby pokazać, że w Śródmieściu toczyło się powstańcze życie, m.in. odbywały się koncerty - mówi Anna Żochowska.
rozwiń zwiń