Ale Meksyk! Książka Sylwii Mróz

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2016 13:20
Mężczyzna w sombrero grający na gitarze i popijający tequilę - tak przeciętny Europejczyk wyobraża sobie Meksykanina. - Oblicza tego kraju są naprawdę różne. Rzeczywiście jest wielu ludzi, którzy grają na gitarach, śpiewają, tańczą - przyznaje mieszkająca w tym kraju Sylwia Mróz.
Audio
  • Sylwia Mróz o swojej książce "Pejzaż bez kolców. Meksyk słońcem malowany" (Cztery Pory Roku/Jedynka)
Sylwia Mróz i Roman Czejarek
Sylwia Mróz i Roman CzejarekFoto: Jedynka

Autorka książki "Pejzaż bez kolców. Meksyk słońcem malowany" podkreśla, że oprócz muzyki i tańca Meksykanie kochają dobrą kuchnię. - Drugie imię Meksyku brzmi "tacos". To placuszek z tortilli, do którego wkłada się różne rodzaje mięsa. To danie trochę podobne do kebabu - wyjaśnia Sylwia Mróz.

Sylwia Mróz Drugie imię Meksyku brzmi "tacos". To placuszek z tortilli, do którego wkłada się różne rodzaje mięsa

Stwierdza ona też, że stereotyp, jakoby w Meksyku było bardzo niebezpiecznie, jest nieprawdziwy. - Kiedy pierwszy raz przyjechałam do tego kraju osiem lat temu, byłam bardzo przestraszona. Ale było bezpiecznie, wystarczy sprawdzić na stronie MSZ, które stany są aktualnie zagrożone - wyjaśnia gość radiowej Jedynki.

Jak Meksykanie reagują na nazwisko Roberta Lewandowskiego? Czy to prawda, że są bałaganiarzami? I jakie pamiątki warto przywieźć z tego kraju? O tym w audycji.

***

Tytuł audycji: "Cztery Pory Roku"

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Sylwia Mróz (dziennikarka Polskiego Radia, autorka książki "Pejzaż bez kolców. Meksyk słońcem malowany")

Data emisji: 21.10.2016

Godzina emisji: 9.22

mg/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Na zagraniczne wakacje tylko z ubezpieczeniem

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2015 11:07
- Opłaca się je wykupić, by uniknąć ewentualnych problemów oraz wysokich kosztów leczenia - podkreśliła w radiowej Jedynce Anna Dąbrowska z Biura Rzecznika Ubezpieczonych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Węgrzy - przyjaciele Polaków, miłośnicy wolności

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2016 13:45
Polak, Węgier - dwa bratanki! Popularne powiedzenie ilustruje pozytywne stosunki między naszymi narodami. - To ewenement na skalę Europy - mówi Gáspár Keresztes z Węgierskiego Instytutu Kultury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nielegalne pamiątki. Uważaj, co przywozisz!

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2016 14:50
Muszle, fragmenty rafy koralowej, buty i torebki wykonane z egzotycznych skór - nie wszystkie tego typu pamiątki możemy legalnie wwieźć do kraju. Zakaz obejmuje przedmioty, których produkcja przyczynia się do degradacji zagrożonych gatunków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Pałkiewicz wyrusza na wyprawę życia

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2016 12:55
Z kulturalno–podróżniczą misją Jacek Pałkiewicz odwiedzi Chiny, Kirgistan, Uzbekistan, Kazachstan i Rosję, a podczas wyprawy będzie promował Polskę. - To największe przedsięwzięcie w moim życiu - przyznaje.
rozwiń zwiń