X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Porwania rodzicielskie: od bezradności do krzywdy dziecka

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2016 19:57
- Opieka nad dzieckiem powinna uwzględniać edukację, ale również kontakty dziecka z obojgiem rodziców. Dlatego tak ważne jest to, byśmy więcej rozmawiali, podpisali porozumienie rodzicielskie i ustalili plan opieki - poleca mecenas Eliza Kuna.
Audio
  • Mecenas Eliza Kuna wyjaśnia czym jest porwanie rodzicielskie i jak można mu przeciwdziałać (Cztery pory roku/ Jedynka)
Tylko kilka procent dzieci po rozstaniu rodziców mieszka z ojcami
Tylko kilka procent dzieci po rozstaniu rodziców mieszka z ojcamiFoto: Spirit-Fire via Foter.com / CC BY

Przypadki uprowadzeń rodzicielskich są coraz częstsze w naszym kraju. - Sprawy w sądach trwają tak długo, że rodzice dokonują pewnej samowoli rodzicielskiej. Chcą postawić też sąd przed faktem dokonanym i wydaje im się, że jak dziecko będzie z nimi, to sąd usankcjonuje tę samowolę, a nie zawsze tak jest - podkreśla mecenas Eliza Kuna.

Kto częściej porywa dzieci - matki czy ojcowie? Czym jest dobro dziecka, biorąc pod uwagę dramatyczne sytuacje, które wynikają z braku porozumienia pomiędzy rodzicami w sprawie opieki? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Cztery Pory Roku"

Prowadzi: Jolanta Fajkowska

Gość: mecenas Eliza Kuna (adwokat prawa pracy i prawa cywilnego)

Data emisji: 15.11.2016

Godzina emisji: 11.21

sm/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Co bardziej bulwersuje: decyzja sądu czy postawa matki?

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2015 02:54
- Trzeba ciężko pracować nad tym, by dobierać różne metody pracy. Nie można wymyślić jednego schematu i należy dobierać metody do rodziny, a nie na odwrót - mówi terapeutka Jolanta Zmarzlik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Intercyza. Początek końca małżeństwa?

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2016 13:45
Rozdzielność majątkowa oznacza, że każde z małżonków zarabia wyłącznie na siebie. Często decydują się na nią pary, u których występuje duża dysproporcja w dochodach i majątkach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kobieta jest lepszym szefem?

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2016 12:00
- Badania pokazują, że kobiety bywają ostrożniejsze w podejmowaniu decyzji i, co istotniejsze, słuchają bardziej innych. Mężczyźni wolą nie pytać o radę, mają też większą skłonność do stawiania wszystkiego na jedną kartę - ocenia Dorota Minta, psycholog biznesu.
rozwiń zwiń