Jak mądrze pomagać? Akcje charytatywne

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2016 14:20
Przed Świętami wiele organizacji organizuje pomoc dla swoich podopiecznych. My podpowiadamy, w jakie inicjatywy warto się zaangażować.
Audio
  • W jakie przedświąteczne akcje charytatywne warto się zaangażować (Cztery Pory Roku/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

W miejscowościach całej Polski odbywa się np. akcja "Paczka dla bohatera". - Sześć lat temu w naszych głowach powstała idea pomocy tym, którzy kiedyś oddali wszystko naszej ojczyźnie, czyli kombatantom i weteranom, począwszy od żołnierzy września 1939 r., przez żołnierzy 2 korpusu we Włoszech, AK, Narodowych Sił Zbrojnych 1 i 2 Armii Wojska Polskiego. Pomalutku staramy się docierać do osób represjonowanych w latach 70. i 80. oraz do weteranów wojny w Iraku - mówi inicjator akcji Tomasz Sawicki.

Swoje własne przedsięwzięcia charytatywne organizują też dziennikarze Polskiego Radia. W lubelskim oddziale rozgłośni 24 lata temu Ewa Dados zainicjowała akcję "Pomóż dzieciom przetrwać zimę". Dziś ma ona zasięg ogólnopolski. - Bardzo się bałam tych początków. Od 10 lat Pierwszy Program Polskiego Radia rozpowszechnia tę akcję na cały kraj - przekonuje Małgorzata Kownacka.

Z audycji dowiecie się, w jaki sposób wspomóc te akcje, a nawet - jak założyć własny sztab.

***

Tytuł audycji: "Cztery Pory Roku"

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Tomasz Sawicki (inicjator akcji "Paczka dla bohatera") oraz Małgorzata Kownacka (współorganizatorka akcji "Pomóż dzieciom przetrwać zimę" i "Choinki Jedynki")

Data emisji: 24.11.2016 r.

Godzina emisji: 11.22

mg/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Podatki i zasiłki. Komu zabrać, by mieć dla innych?

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2016 16:12
Podatek bankowy i od supermarketów, od posiadania psów, a do tego janosikowe, opłaty targowe, miejscowe, klimatyczne... Jakie koszty ponosimy wskutek podatków nałożonych na innych oraz przyznanych ulg i zasiłków?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Studio radiowe dla niewidomych w Rwandzie

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2016 13:41
Andrzej Brzoska i Maciej Drygas zakładają w Rwandzie profesjonalne studio radiowe dla niewidomych dzieci z ośrodka prowadzonego przez siostry misjonarki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przejdą przez całą Polskę, by pomóc innym

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2016 08:00
- Chcemy uwrażliwić ludzi na drugiego człowieka. Wiemy, że Polacy potrafią się zebrać i wpłacić pieniądze m.in. na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, natomiast często nie zauważamy innych tuż obok nas - mówi Martyna Tokarczuk, współpomysłodawczyni projektu MiLOVE kroki.
rozwiń zwiń