X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Halina Rowicka: aktorka, babcia, działaczka społeczna

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2016 09:00
- Zawód aktorki nie jest łatwy, ma charakter chimeryczny i potrzeba naprawdę dużo sił, by wytrwać, a jednocześnie daje nieprawdopodobną satysfakcję - mówi Halina Rowicka.
Audio
  • Halina Rowicka opowiada o prezentach dla wnucząt, działalności Fundacji im. Sue Ryder i pracy aktorskiej (Cztery Pory Roku/ Jedynka)
Aktorka Halina Rowicka
Aktorka Halina RowickaFoto: TVP/PAP/Ireneusz Sobieszczuk

Halina Rowicka poza byciem aktorką jest babcią i ma sześcioro wnucząt. Każdemu z nich stara się dobrać świąteczny prezent w zależności od indywidualnych upodobań, nie zawsze dla dziewczynek wybierając lalkę, a dla chłopców samochód. - Nie jestem pod tym względem typową babcią, a raczej dyscyplinującą i surową. Dzieci są, jak uważam, bardzo rozpieszczane przez rodziców, więc staram się do podarunków podchodzić bardziej merytorycznie - opowiada.

Aktorka jest niezwykle aktywną osobą, a jej działalność nie kończy się na pracy zawodowej i życiu osobistym. Rowicka od wielu lat jest związana z Fundacją im. Sue Ryder. - Jest to szlachetna patronka i wspaniała osoba, która swe życie poświęciła ludziom wykluczonym, biednym, zagubionym i starym. W czasie II wojny światowej poznała Cichociemnych i rozpoczął się jej romans z Polską, który trwał przez całe życie. Założyła kilkadziesiąt domów opieki społecznej, hospicjów i szpitali na całym świecie, a najwięcej w Polsce - mówi Halina Rowicka.

W programie mówimy też o tym, gdzie najlepiej kupować prezenty dla najmłodszych i w jakiej sztuce można oglądać aktorkę na scenie.

***

Tytuł audycji: "Cztery pory roku"

Prowadzi: Jolanta Fajkowska

Gość: Halina Rowicka (aktorka)

Data emisji: 6.12.2016

Godzina emisji: 9.25

sm/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jerzy Trela Człowiekiem Teatru. "Nie marzę o konkretnej roli"

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2016 19:10
Aktor otrzymał tytuł Człowieka Teatru 2016, czyli Nagrodę im. Zygmunta Hübnera. - Sztuka powinna przewidywać, wyprzedzać czas. Musi być twórcza, nie może być tylko burząca, negująca - mówił Jerzy Trela po odebraniu statuetki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piosenki Agnieszki Osieckiej na góralską nutę?

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2016 14:50
- W konkursie "Pamiętajmy o Osieckiej" brało udział kilka znakomitych góralek, które dochodziły do finału lub nawet konkurs wygrywały: Hanka Wójciak, Kasia Lassak czy Nika Lubowicz - tłumaczyła Agata Passent.
rozwiń zwiń