"Współpracując z Danutą Rinn często wrzeszczałem"

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2016 15:25
- Był z niej potworny leniuch. Punkt wyjściowy miała taki, jak większość wykonawców po wielu godzinach pracy i myślała, że to wystarczy. Po czym bywało tak, że ci którzy byli mniej utalentowani poświęcili wiele godzin na doskonalenie się. Ona sama czuła, że mogłaby być lepsza - mówi kompozytor Włodzimierz Korcz.
Audio
  • Włodzimierz Korcz i Alicja Majewska wspominają Danutę Rinn w 10. rocznicę jej śmierci. Audycję z cyklu "Cztery pory roku" prowadził Roman Czejarek. (PR, 19.12.2016)
Danuta Rinn
Danuta Rinn Foto: Adam Urbanek/PAP

W poniedziałek 19 grudnia mija 10 lat od śmieci piosenkarki Danuty Rinn. Do dziś jest ona kojarzona przede wszystkim z wielkim przebojem "Gdzie ci mężczyźni?", do którego słowa napisał Jan Pietrzak, a muzykę Włodzimierz Korcz. Co ciekawe, utwór ten powstał z myślą o kimś innym.

Włodzimierz Korcz Gdy po raz pierwszy zagrałem Danusi "Gdzie ci mężczyźni?", powiedziała, że czekała na tę piosenkę całe życie

- Była to pewna aktorka, która występowała wówczas w Kabarecie Pod Egidą. Byłem tam szefem muzycznym, a Janek szefem całości. Od początku nie byłem pewien, czy akurat ta wykonawczyni poradzi sobie z tym utworem, ale Janek był zdecydowany. Po kilku tygodniach zdjął jednak piosenkę z programu. Wtedy poszedłem do Danki Rinn, zagrałem jej to , a ona powiedziała, że czekała na tę piosenkę całe życie - wspomina Włodzimierz Korcz.

Dlaczego wstydził się on za Danutę Rinn, gdy po raz pierwszy publicznie zaśpiewała "Gdzie ci mężczyźni?", co uniemożliwiło piosenkarce karierę w Republice Federalnej Niemiec i jak udawało jej się robić na scenie wrażenie roztańczonej mimo braku ruchu nóg, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: "Cztery pory roku"

Prowadzi: Roman Czejarek

Goście: Włodzimierz Korcz (kompozytor, pianista, aranżer, dyrygent), Alicja Majewska (wokalistka)

Data emisji: 19.12.2016 

Godzina emisji: 11.21

pg/ab


Czytaj także

Korcz: Rinn miała nie śpiewać piosenki "Gdzie ci mężczyźni"

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2013 17:48
- Świetny tekst Janka Pietrzaka spotkał się z przyzwoitą muzyką mojego autorstwa. Ale najważniejsza była w tej piosence wykonawczyni. Myślę, że gdyby nie Danuta Rinn, nie mówilibyśmy o przeboju - stwierdził w Jedynce Włodzimierz Korcz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyjątkowy cykl z myślą o niezapomnianej Danucie Rinn

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2016 21:40
- Danuty Rinn się nie da podrobić, bo ona była jedna jedyna, więc jej piosenki będę śpiewała po swojemu - mówi piosenkarka, Danuta Błażejczyk.
rozwiń zwiń