W Święta zadbaj też o karpia. To prostsze niż ci się wydaje

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2016 19:37
- 90 proc. zasobów morskich jest nadmiernie eksploatowanych bądź zagrożonych wyginięciem, więc jeśli nie wiemy, jakie ryby kupować, a chcielibyśmy je chronić, to kupujmy te ze znakiem MSC - mówi Katarzyna Skawińska z organizacji pozarządowej przyznającej Certyfikat Zrównoważonego Rybołówstwa.
Audio
  • Jak mądrze kupować ryby na święta? (Cztery Pory Roku/ Jedynka)
Kupując rybę, warto zwrócić uwagę, czy posiada ona certyfikat MSC
Kupując rybę, warto zwrócić uwagę, czy posiada ona certyfikat MSCFoto: Gilles San Martin via Foter.com / CC BY-SA

Szczególnie przed świętami warto przypomnieć o tym certyfikacie. Jest to niebieski znak z rybą oraz z literami MSC, który pojawia się na niektórych produktach rybnych. - Ten certyfikat oznacza, że ryba, którą kupujemy, została złowiona w sposób zrównoważony. W praktyce oznacza to połów, który minimalizuje wpływ rybołówstwa na środowisko, sprzyja innym zwierzętom morskim, więc w ten sposób dokładamy cegiełkę do ochrony mórz i oceanów - opowiada Katarzyna Skawińska.

Czy jeśli na opakowania ryb nie ma znaku MSC, to lepiej jej nie kupować? Jakie gatunki ryb nie mają certyfikatów? Na co uważać, kupując śledzie i łososie? O tym więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: "Cztery pory roku"

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Katarzyna Skawińska (organizacja pozarządowa MSC)

Data emisji: 19.12.2016 

Godzina emisji: 10.20

sm/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przedświąteczny spór o karpia. Co mówi prawo, a co etyka?

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2014 22:03
Dla wielu Polaków karp to nieodłączny składnik wigilijnej wieczerzy. Jeśli nie wyobrażamy sobie Bożego Narodzenia bez ryby na stole, to jakie ryby kupować? Debatowali goście Jedynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wigilia na imprezie do rana. Święta po szkocku

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2014 14:00
- 24 grudnia to normalny dzień jak każdy inny. Otwarte są sklepy, puby, kluby, a młodzi bawią się do samego rana - opowiada Paul Gogoliński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przepis na święta Bożego Narodzenia bez kłótni

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2016 13:55
W idealnym świecie przy bożonarodzeniowym stole panują radość, życzliwość, wzajemne zrozumienie. Niestety w praktyce podczas Świąt dają o sobie znać dawne konflikty, utajone pretensje i różnice w poglądach.
rozwiń zwiń