Długie weekendy w 2017. Jak je najlepiej wykorzystać?

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2017 14:00
- Z punktu widzenia osób, które pracują, 2017 to wyjątkowo dobry rok. Będziemy mieli aż 115 wolnych dni. W 2010 mieliśmy tylko 112. Na początku maja, biorąc tylko 3 dni wolne - bo pierwszy maja i trzeci wypadają w poniedziałek i środę - możemy odpoczywać przez 9 dni - mówi Jarosław Sadowski, z firmy Expander.
Audio
  • Długie weekendy w 2017. Jak je najlepiej wykorzystać? (Cztery pory roku/Jedynka)
Pracujemy po to, żeby móc wypoczywać?
Pracujemy po to, żeby móc wypoczywać?Foto: pixabay.com/Unsplash

kobieta rower uśmiech radość 1200.jpg
Czy umiemy być wdzięczni za to, co mamy?

Jak warto spędzić długi weekend, żeby najlepiej odpocząć? Jak się okazuje samo leniuchowanie nie jest najlepszym rozwiązaniem. - Nasz organizm potrzebuje aktywności. Głupie myśli zaczynają przychodzić do głowy, jak leżymy. Z badań nad deprywacja sensoryczną wynika, że spełnienie marzenia większości z nas, czyli leżenie i "pachnienie" na łóżku przez dwa dni, prowadzi do choroby psychicznej  - ostrzega psycholog dr Ewa Jarczewska-Gerc.

Co zatem robić, żeby dobrze wypocząć nawet podczas krótkiego wolnego? Kiedy rezerwować wyjazdy na długie weekendy, których w 2017 będzie aż 6? Co wolne od pracy oznacza dla osób zmagających się z pracoholizmem? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji. 

***

Tytuł audycji: "Cztery pory roku"?

Prowadzi: Roman Czejarek

Przygotowała: Małgorzata Raducha

Data emisji: 5.01.2017

Godzina emisji: 10.45

gs/mg

Czytaj także

Psycholog: receptą na udany urlop jest... praca, którą lubimy

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2016 13:22
- Urlop nie rozwiąże wszystkich naszych problemów. Dlatego receptą na udany wypoczynek jest praca, którą lubimy i umiejętność skutecznego wypoczywania w ciągu całego roku - powiedział psycholog z Uniwersytetu SWPS w Sopocie, Przemysław Staroń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie daj się powakacyjnej depresji! Jak wrócić do życia po urlopie?

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2016 16:46
Jeszcze niedawno słońce, plaża, posiłki podawane do stołu i spanie do woli. Nagle wszystko się zmienia i znów większość dnia spędzamy w pracy. Szef myśli, że nasza wydajność jest teraz znacznie większa, a my marzymy tylko o kolejnym wyjeździe. Czy da się bezboleśnie wrócić do swoich obowiązków po wakacjach?
rozwiń zwiń

Czytaj także

To będzie dobry rok! Dużo długich weekendów i dni wolnych. Kiedy wypoczniemy?

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2017 10:30
Kalendarz na rok 2017 ułożył się bardzo łaskawie. Będziemy mieć aż pięć okazji, by cieszyć się dłuższym weekendem. Z 13 dni ustawowo wolnych od pracy zaledwie jeden wypada w weekend. Dla pracujących zapowiada się dobry, a zarazem leniwy rok.
rozwiń zwiń