X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pamiętaj o babci i dziadku nie tylko, gdy jest ich święto

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2017 11:30
- Dzięki wnukom nadążamy za współczesnością. Dawniej świat nie zmieniał się tak szybko jak teraz i wiedza starszych ludzi była do czegoś przydatna, a teraz ma coraz mniejsze znaczenie praktyczne - mówi Zofia Zubczewska, współautorka bloga "Babcia Polka".
Audio
  • Jak stworzyć dobre relacje z dziadkami? (Cztery Pory Roku/ Jedynka)
Nad relacją z dziadkami powinny zawsze pracować obie strony - zarówno duzi, jak i mali
Nad relacją z dziadkami powinny zawsze pracować obie strony - zarówno duzi, jak i maliFoto: foilman via Foter.com / CC BY-SA

W sobotę świętujemy Dzień Babci, zaś w niedzielę Dzień Dziadka. Autorzy bloga "Babcia Polka" przyznają, że relacje z wnukami bardzo ich podbudowują na duchu, rozwijają i dają chęć do życia. Słuchacze dodają, że to od dziadków nauczyli się rąbać drewno, grać w szachy i... kochać innych ludzi. Budowanie tych cennych relacji nie zawsze jest łatwe, więc warto pamiętać o cennych wskazówkach.

- Jeżeli babcia spotyka się z dziećmi od czasu do czasu, to wtedy, gdy rozpieszcza wnuki, nic się nie stanie, jest to bardzo przyjemne i nie ma w tym nic groźnego. Inna jest sytuacja, w której dziadkowie przejmują rolę wychowawczą, spędzają z dziećmi całe dni, ponieważ są główną opieką, gdy rodzice pracują. Wówczas rozpieszczanie nie może mieć miejsca, bo dziecko musi się nauczyć bardzo wielu rzeczy - opowiada psycholog, Agnieszka Robak.

Jak pamiętać o babci i dziadku nie tylko w czasie ich święta? O tym m.in. rozmawiamy z gośćmi programu.

***

Tytuł audycji: "Cztery pory roku"

Prowadzi: Sława Bieńczycka

Goście: Zofia i Stefan Zubczewscy (mają czworo wnucząt, prowadzą blog BabciaPolka.pl) Agnieszka Robak (psycholog dziecięcy)

Data emisji: 20.01.2017

Godzina emisji: 11.21

sm/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Drzewo genealogiczne - warto kultywować więzi międzypokoleniowe

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2016 12:34
- Czujemy się wtedy komfortowo, jesteśmy zaopiekowani, przytuleni, wiemy, skąd jesteśmy - mówiła w Jedynce psycholog Aneta Styńska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Starość i radość. Jak cieszyć się życiem?

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2016 01:43
- Chcemy pokazywać, że osoby starsze nie są niewidzialne. Jest w nich potencjał doświadczenia i wiedzy, są nośnikami tego, co się wydarzyło oraz co już odchodzi - mówi Joanna Mielczarek, dyrektor Stowarzyszenia "mali bracia Ubogich".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aleksander Doba o tym, czego uczymy się od dziadków

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2016 11:30
Najpopularniejszy kajakarz świata do świątecznego studia "Czasu pogody" przyniósł książki "Opowiedz mi, Babciu" oraz "Opowiedz mi, Dziadku". Stało się to pretekstem do snucia wspomnień o przodkach.
rozwiń zwiń