X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Barbara Melzer o musicalu "Metro": to był niekończący się casting

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2017 16:09
- Parokrotnie uczyłam się jakiś choreografii. To były takie, nazwijmy to, przesiewy, gdzie po jednym castingu jakaś grupka przechodziła dalej. I znowu to samo, i znowu. W sumie trwało to kilka miesięcy - mówi aktorka musicalowa Barbara Melzer.
Audio
  • Barbara Melzer, Wojciech Dmochowski i Agata Miklaszewska o musicalu "Metro" (Cztery pory roku/Jedynka)
Musical Metro
Musical "Metro"Foto: Jan Bogacz/PAP

26 lat temu, 30 stycznia 1991 roku, w Teatrze Dramatycznym w Warszawie odbyła się prapremiera musicalu "Metro". Jednym z aktorów, którzy wtedy wystąpili była Barbara Melzer. Jak wspomina, dzień w którym Janusz Józefowicz zadzwonił do niej z wiadomością, że zagra w jego produkcji był najszczęśliwszym w jej życiu. - Nie mogłam przestać się cieszyć. To było coś tak niesamowitego. Czułam, że to jest ten moment, kiedy wreszcie będę mogła się naprawdę uczyć być artystką - opowiada gość radiowej Jedynki.

Jak podkreśla Wojciech Dmochowski, inny z aktorów pierwszej obsady "Metra", już na etapie prób w zespole panowało przeczucie, że rodzi się coś ważnego. - To było ważne przede wszystkim dla nas. To, że możemy być ze sobą i robić coś fajnego. Głęboko w to wierzyliśmy, że to wszystko ma sens - wspomina aktor.

Dlaczego akcja musicalu dzieje się w metrze, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Goście: Barbara Melzer i Wojciech Dmochowski (aktorzy musicalowi), Agata Miklaszewska (współautorka libretta i teksów piosenek do musicalu "Metro")

Data emisji: 30.01.2017

Godzina emisji: 10.19

pg/gs


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Buffo. Pierwsza prywatna scena muzyczna ma już 25 lat

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2017 16:02
- Pamiętam początki. Z Januszem Stokłosą poszliśmy do starego teatru Buffo, który mieścił się na tyłach budowy hotelu Sheraton. Dokoła pełno błota, jakieś płoty ...To było takie miejsce zapomniane przez ludzi i Boga. Wyglądało jak stare, zapyziałe kino - opisywał swe wrażenia sprzed 25 lat Janusz Józefowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Musical "Metro" wciąż szuka młodych talentów

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2017 17:35
- Chcemy świeżej krwi, młodzieży, a spektakl "Metro" ma się bardzo dobrze. Gdy nad nim pracowaliśmy nawet przez myśl nam nie przeszło, że będzie to taki sukces i historia na całe życie - mówi kompozytor Janusz Stokłosa.
rozwiń zwiń