X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jedno piwo dziennie? "Elegancki alkoholizm nie istnieje"

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2017 17:41
- Wielu z moich pacjentów pije piwo na sen, ale jakość odpoczynku jest zrujnowana, bo ten napój to bomba kaloryczna. Organizm zamiast się regenerować trawi, a sam sen jest rozłożony na łopatki - mówi terapeuta uzależnień Robert Rutkowski.
Audio
  • Terapeuta uzależnień wyjaśnia w jakich przypadkach picie alkoholu powinno obudzić naszą czujność (Cztery Pory Roku/ Jedynka)
- W przypadku alkoholu stan rozluźnienia próbujemy uzyskać przez zatrucie organizmu. Są różne słowa oswajające problem, ale warto mieć świadomość, że każda ilość alkoholu jest niezdrowa dla naszego organizmu - podkreśla gość Jedynki
- W przypadku alkoholu stan rozluźnienia próbujemy uzyskać przez zatrucie organizmu. Są różne słowa oswajające problem, ale warto mieć świadomość, że każda ilość alkoholu jest niezdrowa dla naszego organizmu - podkreśla gość JedynkiFoto: eltpics via Foter.com / CC BY-NC

Ma odprężyć, pozwolić zapomnieć o problemach i złagodzić stresy. Coraz więcej osób sięga po alkohol po pracy, co sprawia, że wzrasta zjawisko "korporacyjnego alkoholizmu" i "alkoholizmu na salonach". Pierwsze niepokojące sygnały najczęściej odbierają bliscy i rodzina. Najpierw osoby mające problemy z alkoholem wypierają negatywne symptomy, zaprzeczają im i uciekają do figur retorycznych, pomagających oswoić ich trudności.

- Termin "wysoko funkcjonujący alkoholik" to w moim mniemaniu potworek semantyczny, bo nie ma eleganckiego alkoholizmu, on po prostu nie istnieje. Diagnostycznie rzecz ujmując alkoholizm to są straty - podkreśla Robert Rutkowski.

Gość radiowej Jedynki dodaje, że człowiek najpierw umiera społecznie, a dopiero na końcu dają się we znaki poważne problemy ze zdrowiem. Mówimy również o tym, do czego może doprowadzić jedno piwko dziennie, jak zachować umiar i dlaczego nie powinniśmy bagatelizować tematu picia alkoholu.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Gość: Robert Rutkowski (terapeuta uzależnień)

Data emisji: 1.02.2017

Godzina emisji: 9.22

sm/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Trzeźwość to umiejętność radowania się życiem"

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2016 12:30
Wśród "Ocalonych" kolejne osoby, którym udało się wyjść z alkoholizmu. To Felek alkoholik i raper Tymczas, którzy dziś publicznie mówią o uzależnieniu i swojej drodze do trzeźwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nawrócony raper Tau: używki to substytuty szczęścia i miłości

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2016 10:30
- Z żadną kulturą narkotyki, alkohol nie łączą się bezpośrednio, to my je łączymy przez nasze słabości - mówi Piotr Kowalczyk, muzyk przez wiele lat uwikłany w okultyzm i nałogi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dramat toczył się w czterech ścianach mieszkania"

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2017 14:40
Pani Urszula zmagała się z alkoholizmem, ale od 10 lat żyje w trzeźwości. W audycji "Ocaleni" po raz pierwszy publicznie opowiedziała swoją historię.
rozwiń zwiń