"Rośnie liczba ślubów i rozwodów"

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2017 13:50
W Dniu Zakochanych zastanawiamy się, czy w czasach, kiedy wiele małżeństw się rozpada, a związki nieformalne są społecznie akceptowalne, warto w ogóle decydować się na ślub.
Audio
  • Psycholog dr Sabina Zalewska o sensie małżeństwa (Cztery pory roku/Jedynka)
Rośnie liczba ślubów i rozwodów
Foto: Pixabay (Domena publiczna)

- To nie jest tak, że ktoś, kto składa przysięgę, od razu zakłada, że związek się rozpadnie. Gdy ślubujemy miłość i wierność, to wierzymy w te słowa - mówi psycholog. Jednocześnie zaznacza, że liczba i ślubów, i rozwodów, jest coraz większa. - Ale ja nie widzę tu sprzeczności. Z jednej strony mamy nadzieję, chcemy, żeby związek był trwały; z drugiej strony jest życie, a też chyba jest łatwiej zrezygnować ze związku niż o niego walczyć i go naprawiać.

A jak małżonkowie z długim stażem powinni dbać o to, by miłość nie wygasła? Po co nam Walentynki, skoro kochamy się tak samo przez cały rok? I komu bardziej potrzebny jest ślub - jemu czy jej? Także na te pytania odpowiada psycholog. Zapraszamy do wysłuchania aydycji.

***

Tytuł audycji: "Cztery pory roku"

Prowadzi: Jolanta Fajkowska

Gość: dr Sabina Zalewska (psycholog)

Data emisji: 14.02.2017

Godzina emisji: 9.24

mg/gs

Czytaj także

Intercyza. Początek końca małżeństwa?

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2016 13:45
Rozdzielność majątkowa oznacza, że każde z małżonków zarabia wyłącznie na siebie. Często decydują się na nią pary, u których występuje duża dysproporcja w dochodach i majątkach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Psycholog: większość rozwodów jest przedwczesna lub niepotrzebna

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2017 14:55
- Zdobycie prawa jazdy wymaga więcej czasu, energii i zaangażowania niż małżeństwo. Często w sposób optymistyczny i naiwny podejmujemy jedną z najważniejszych decyzji w życiu, przysięgając: "i nie opuszczę Cię aż do śmierci" - mówił Paweł Maciaszek z fundacji "Rozwód? Poczekaj!".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wieczny Piotruś Pan może wydorośleć? "Nie bójmy się obowiązków"

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2017 20:19
Skoncentrowani na siebie, rozwijaniu własnego ego, zaspokajaniu potrzeb na zawsze zostają dziećmi: wieczną dziewczynką lub Piotrusiem Panem. - Bawmy się, ale pamiętajmy, że są też obowiązki - radzi psycholog Elżbieta Pożarowska.
rozwiń zwiń