Piotr Rubik o tym, jak rozpoznać talent muzyczny u dziecka

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2017 16:50
- Przy okazji różnych konkursów obserwuję, że dzieci chcą śpiewać i uczyć się grać. Niezależnie od tego, czy później będą muzykami czy lekarzami albo prezesami, to kontakt z muzyką poszerza horyzonty, uwrażliwia, rozwija - mówi Piotr Rubik.
Audio
  • Piotr Rubik o edukacji muzycznej (Cztery pory roku/Jedynka)
Piotr Rubik
Piotr RubikFoto: Wojciech Kusiński/PR

Kompozytor podkreśla, że warto jak najwcześniej umożliwić najmłodszym kontakt z muzyką. Przyznaje jednak, że rodzice powinni głęboko zastanowić się, czy fundować dzieciom czasochłonną, wymagającą wyrzeczeń edukację muzyczną, czy potraktować to jako hobby. - To, czy dziecko ma talent, można stwierdzić w wieku 5-7 lat, potem może być już za późno. Ja miałem to szczęście, że moi rodzice w porę odkryli talent, który mam i posłali mnie dalej - mówi.

Opowiada też o tym, jak funkcjonuje prowadzone przez niego przedszkole muzyczne i zdradza, czy dzieci śpiewają tam jego piosenki. Prezentuje swoją piosenkę w wykonaniu 14-letniej Oliwii Wieczorek, która - jego zdaniem - ma wybitny talent wokalny.

***

Tytuł audycji: "Cztery pory roku"

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Piotr Rubik (kompozytor, producent muzyczny)

Data emisji: 16.02.2017

Godzina emisji: 11.23

mg/ab

Czytaj także

Mały poliglota. Jak uczyć dzieci języków obcych?

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2015 11:57
Od 1 września wszystkie 5-latki będą objęte obowiązkowym nauczaniem języka obcego. - To bardzo dobry pomysł - przyznają goście "Czterech pór roku".
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Dniu Dziecka zdradzamy, jak powstają audycje dla najmłodszych słuchaczy

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2016 13:52
Joanna Ficińska i Agnieszka Ciecierska od lat przygotowują audycje dla najmłodszych słuchaczy. W dniu ich święta opowiedziały, jak powstają programy dla dzieci i jakie zaskakujące sytuacje zdarzają się przy ich nagrywaniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak przekonać dzieci do czytania książek?

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2016 15:00
Internet, gry komputerowe i filmy dla wielu najmłodszych są dużo atrakcyjniejsze niż książki. Jednak eksperci przekonują, że głównymi winowajcami spadku zainteresowania czytaniem nie są wcale nowe technologie, tylko... rodzice!
rozwiń zwiń