Czar polskiej piosenki i naszych gwiazd zamknięty w jednym budynku

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2017 10:00
Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu poza prezentacją niezwykłej historii polskiej piosenki, pozwala przebrać się w kreacje m.in. Alibabek, Anny Jantar czy Ireny Jarockiej. - Mamy wirtualne lustra, w których można się przebrać i wysłać nasze zdjęcie w stroju polskich gwiazd na pamiątkę - opowiada dyrektor placówki, Jarosław Wasik.
Audio
  • Jarosław Wasik opowiada o Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu (Cztery pory roku/ Jedynka)
Dwa główne elementy wystawy stałej to tzw. fala - ściany multimedialne z historią polskiej muzyki rozrywkowej z uwzględnieniem tła historycznego, społecznego i kulturowego
Dwa główne elementy wystawy stałej to tzw. fala - ściany multimedialne z historią polskiej muzyki rozrywkowej z uwzględnieniem tła historycznego, społecznego i kulturowegoFoto: PAP/Krzysztof Świderski

wasik jaroslaw_1200.jpg
Najbardziej rozśpiewane muzeum w Polsce

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, otwarte w ostatni weekend sierpnia 2016 roku, zdobyło tzw. Polskiego Oskara Turystycznego, czyli tytuł jednego z 10 najlepszych produktów turystycznych roku. Wyróżnienie przyznaje Polska Organizacja Turystyczna.

Historie piosenek, instrumenty, kostiumy, rękopisy i odtwarzacze muzyczne to tylko niektóre z dostępnych na ekspozycji przedmiotów. - Nasze muzeum jest dwupoziomowe i całkowicie multimedialne. Fantastyczny projekt zrobiła Danuta Słomczyńska z pracowni Ptasia 30 w Poznaniu, której udało się zmieścić wiele utworów w małej przestrzeni - opowiada dyrektor placówki, Jarosław Wasik.

Z naszym gościem rozmawialiśmy także o festiwalowej pogodzie, fortepianie, który przeszedł niejedno w swej karierze i o tym, jak poczuć atmosferę festiwalu w Opolu. Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji. 

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Sława Bieńczycka

Gość: Jarosław Wasik (dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu)

Data emisji: 24.02.2017

Godzina emisji: 9.23

sm/gs

Czytaj także

Hey i goście na otwarcie Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2016 15:45
W mieście słynnemu dzięki telewizyjnemu festiwalowi powstało muzeum poświęcone polskiej muzyce. Można tam przede wszystkim posłuchać największych hitów, ale także obejrzeć fragmenty scenografii czy stroje wykonawców występujących na festiwalu w Opolu.
rozwiń zwiń